Portal oficjalnie stabilny dla systemów Linux

Portal oficjalnie stabilny dla systemów Linux

przez -
12 1533

Valve po wydaniu jakiś czas temu wersji beta gry Portal dla Linuksa ogłosiło oficjalnie stabilną wersję. Gra jest swojego rodzaju układanką zagadek, działającą na silniku Source. Portal został wydany w 2007 roku. Testy trwały niecałe 2 miesiące, a osoby, które wcześniej zakupiły wersje na Windows, mogły bez problemów zainstalować i samodzielnie wypróbować.

Portal oficjalnie stabilny dla systemów Linux

 • ____xia

  Niestety spada zainteresowanie Steamem na Linuksa, a w zasadzie to leci w dół na łeb :).

  Przewidywali to wszyscy oprócz ewangelistów open source, którzy widzieli w tym ekspansje pingwinka na desktopy – LOL :).

  Przyjdzie Mir, Wayland się spopularyzuje, X.org będzie trwał i będą nici z grania i desktopów :).

  • michalzxc

   Wymień, co z tego jest Open Source? Jedyne co to wnosi, to zanieczyszcza Linux'a podejrzanymi binarkami, jest to działanie wrogie i każdy " ewangelista open source" liczy, że okaże się to wielką porażką i szybko zniknie.

  • ____xia

   OK. Faktycznie złego terminu użyłem. Powinno stać: fanatyczny, zaślepiony wyznawca jedynego słusznego systemu ;).

  • Roomcays

   Spada to Twoje morale i poziom jaki reprezentujesz pisząc takie komentarze.Ja się cieszę z każdej nowej pozycji, a niektóre nawet kupuję, chociaż nie mam kiedy grać.

  • ____xia

   "Spada to Twoje morale i poziom jaki reprezentujesz pisząc takie komentarze."

   Rozumiem, że się nie zgadzasz.
   http://www.dobreprogramy.pl/Steam-dla-Linuksa-tra

   Spadek o 30% w przeciągu pół roku to raczej sporo?

   Możesz rzucić jakimś linkiem pokazującym, że jednak zainteresowanie rośnie??

  • jusko

   Nie chcesz, nie używaj. Zostań przy Windows, ciesz się dostępem do tego czego potrzebujesz. Tylko jest kurczę problem…nie mógłbyś wtedy siać wiecznego FUDu o Linuksie pod swoim nickiem "Xia", co pewnie nie jest Tobie na rękę, bo z pisania swoich popierdółek czerpiesz pewnie jakąś radochę, bo napiszesz coś pod włos (mniej lub bardziej celowo) i masz wielki odzew użytkowników Linuksa (czasem widać nawet, że bardziej kompetentnych od Twojej wiedzy). Linux od tylu lat już istnieje i toczy się swoim torem – psy szczekają, karawana jedzie dalej.

  • xia

   "Linux od tylu lat już istnieje i toczy się swoim torem…."

   MorphOS też istnieje, pytanie: i co z tego?

   Po za tym mowa była o Steamie, a Ty i Twój kolega Roomcays robicie wycieczki osobiste.

  • jusko

   Wycieczki osobiste? Jeśli takowymi były, to absolutnie niezamierzonymi :-)

   "MorphOS też istnieje, pytanie: i co z tego?"

   Tylko tyle, że istnieją, mają się w swoich segmentach dobrze, niejeden w internecie pisze jak kiepsko to nie jest z tym OS – a on po prostu istnieje nadal mimo tego, co ktoś o tym systemie sądzi.

   Co do Steam – pierwszy boom minął, teraz realne zliczanie użytkowników. Wszystko toczy się oczywiście wokół pieniędzy, jednak nie przewiduję zbijania kokosów na w większości grach indie które tam są (póki co).

  • znafca

   Porównaj jeszcze do ilu procent gier Steama mają użytkownicy Windowsa, a do jakiego procenta mają dostęp użytkownicy Linuksa. Jaki sens ma więc to porównanie? Będą wychodzić gry na Linuksa (a nie marne 250 sztuk, które aktualnie jest dostępne), to i zbyt będzie większy. Fakt, iż Linux ma ten 1 procent mimo, że właściwie nie ma dalej gier AAA, to i tak sukces. Ale spokojnie, wyjdą te lepsze tytuły (jak np. Football Manager), to i procenty pójdą w górę.

   Pomijam fakt, że procenty są przyznawane na bazie jakże wiarygodnych wyników ankiet…

  • xia

   "Porównaj jeszcze do ilu procent gier Steama mają użytkownicy Windowsa, a do jakiego procenta mają dostęp użytkownicy Linuksa. Jaki sens ma więc to porównanie? "

   Taki sam sens jak porównywanie popularności Windows Mobile do Androida. Ten drugi dysponuje dużo większa bazą oprogramowania więc porównywanie nie uchodzi?

  • EatBalut

   To chyba wlasnie o to mu chodzilo, kupujesz, a nie korzystasz.. byle tylko Linux byl lepszy w statystykach.. sztuczme nabijanie popularnosci…

  • axis123

   Kupujesz, a nie korzystasz – czyli dążysz do bycia klientem idealnym?