Poważna luka w FreeBSD

Poważna luka w FreeBSD

  przez -
  7 575
  FreeBSD
  W systemach FreeBSD z serii 7.x oraz późniejszych odnaleziono poważny błąd w zarządzaniu pamięcią w podsystemie sieci. Błąd ten umożliwia na zapis do plików przez użytkowników, którzy nie posiadają do nich praw dostępu. W konsekwencji możliwe jest przejęcie praw administratora systemu. Łatka została wydana od razu po odnalezieniu problemu i znajduje się w pliku mbuf.patch. Zaleca się aktualizację systemów do wersji 7-STABLE lub 8-STABLE. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie security.freebsd.org.

  • Greg

   A podobno BSDki są takie bezpieczne. A tutaj patrz! Mamy lukę i to poważną! Ha!

  • @Greg

   Luki zawsze będą wykrywane, a BSDki będą zawsze bezpieczne.

   Spójrz jeszcze na czas wydania poprawki przez społeczność BSD po jej odkryciu, a kiedy zostanie wydana poprawka, którą odkrył człowiek z Google w systemie MS Windows? Miesiąc, dwa, pół roku?

  • Pablo

   Luka może i poważna ale trudna do wykorzystania. Zresztą łatka się pojawiła bardzo szybko. Bardziej spektakularny błąd był w Ubuntu.

  • Greg

   FreeBSD robią dzieciaki to są błędy.

  • Pablo

   Chciałbym być takim dzieciakiem zatem. Ty pewnie jesteś wyznawcą Ubuntonizmu.

  • black

   Próbowałem różnych systemów z rodziny BSD na desktopie i najlepiej wypadł PC-BSD. Jednak jak dla mnie są wolniejsze BSD od Linuksów na Desktopie.Więc w tej chwili BSD powinno stawiać sie tylko na serwerach i tam niech narazie pozostanie. Wiadomo pewnie niektórzy mają i na desktopach i to sobie cenią. Ale jak dla mnie za dużo trudu trzeba wkładać i poswięcac by BSD spisywał się lepiej niż linux na desktopie.Wiadomo mniejsza popularnosc mniejsze zainteresowanie tymi systemami, ale obecnie tylko wirtualnie mam te systemy dla zabawy i szerszego poznania. Główny system to u mnie linux i pewnie szybko się to nie zmieni:)

  • Osoby piszące, że systemy pokroju Linux, czy BSD są pisane przez dzieciaków świadczy o kompletnym braku wiedzy piszącego.

   A ja ci powiem lepszy przykład. Ostatnimi czasy w sieci pojawił się ZeuS. Co najlepsze, napisanie na nim dowolnego szkodnika, potrafiłby dzieciak z przedszkola w wieku 3-4 lat.