Powrót do Windowsa w Monachium

Powrót do Windowsa w Monachium

przez -
3 713
Świat

Jeszcze kilka lat temu twierdzono, że zmiana systemu Windows na Linuksa okaże się wielkim sukcesem, a wydatki związane z sektorem IT zostaną zmniejszone. Niemiecka administracja, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz monachijskie szkoły powrócą do systemu Windows. W roku 2001 rozpoczął się projekt migracji serwerów na Linuksa a cztery lata później zaczęto wykorzystywać takie oprogramowanie jak Mozilla Firefox czy pakiet biurowy OpenOffice. Na komputerach biurkowych zainstalowano dodatkowo system Debian.

Powodem powrotu do systemów firmy Microsoft okazały się zbyt duże koszty migracji, obsługi oraz tworzenia oprogramowania na platformę Linux. Problemem okazały się również ceny szkoleń dla ludzi, którzy mieli z tych aplikacji korzystać. Ponadto wielu z użytkowników narzekało na braki funkcjonalne, słabą współpracę pomiędzy resztą oprogramowania.

Niemcy postanowili zatem powrócić do systemu Windows oraz pakietu Office 2010. W przyszłości planują aktualizować system do Windows 7. Firma Microsoft przygotowała dla Monachium bardzo duże rabaty na zakup oprogramowania dla szkół. Linux zniknie z ponad 28.000 komputerów w placówkach oświaty.

Dobrą wiadomością jest fakt, że system Linux nadal pozostanie na serwerach urzędowych.