Premiera Crusader Kings II: Charlemagne za tydzień

Premiera Crusader Kings II: Charlemagne za tydzień

przez -
5 1395
Crusader Kings 2

Paradox Interactive ogłosiło, że ich najnowszy dodatek Crusader Kings II: Charlemagne pojawi się w sklepach we wtorek 14 października, przeniesienie nas do roku 769 i skupi się na dokonaniach Karola Wielkiego – legendarnego króla Franków i twórcy Świętego Imperium Rzymskiego. To dobry moment, aby przypomnieć sobie bądź też zakupić tę rewelacyjną, średniowieczną strategię. Jako przedsmak otrzymaliśmy materiał wideo.

Twórcy przygotowują dla nas ogromny zestaw nowych wydarzeń specjalnych powiązanych z tymże władcą, nowe kultury oraz gruntownie zmodernizowany system zmian klimatycznych i pór roku. Pozatym usprawnień doczekały się mechanizmy rozgrywki, z których najważniejszym jest przebudowanie systemu regencji i wprowadzenie nowych funkcji, takich jak na przykład możliwość stworzenia własnego państwa z jego flagą i unikalną nazwą. Znacznie mniejszą, aczkolwiek interesującą nowinką są roczne kroniki podsumowujące nasze dokonania w roli króla.

W związku z olbrzymim zainteresowaniem zarówno produkcją (ponad milion sprzedanych egzemplarzy), jak i płatnymi dodatkami (sprzedano ok. 7 milionów), szwedzkie studio planuje wydać w najbliższych miesiącach co najmniej kilka kolejnych rozszerzeń.