Projekt Gooseberry – dołóż się do stworzenia filmu

Projekt Gooseberry – dołóż się do stworzenia filmu

przez -
5 844
Film, filmy

Blender Institute, wspólnie z 12 niezależnymi studiami animacji, rozpoczął Projekt Goosebrry. Celem jest stworzenie wspólnie w ciągu około 18 miesięcy filmu, z udziałem 60 – 80 filmowców, zatrudnionych na pełen etat. Aby tego dokonać potrzebna jest pomoc społeczności, która jest proszona o dokonywanie dobrowolnych wpłat na rzecz projektu.

Aby pokryć wszystkie koszta należy uzbierać 3.5 miliona dolarów, natomiast docelowa kwota wynosi 6 milionów. Wszystkie pieniądze pójdą na opłacenie twórców oraz pokrycie kosztów materiałów.

Film będzie opowiadał historię owcy Michel, która tęskni za ciekawym życiem. Będzie to zabawna, absurdalna i pełna przygód historia o miłości, w reżyserii Mathieu Auvray. Dzieło po ukończeniu zostanie udostępnione wszystkim na licencji Creative Commons.

5 Komentarze

  1. […] Projekt Gooseberry to chęć stworzenia wspólnie z udziałem 60 – 80 filmowców filmu, który będzie opowiadał historię owcy Michel, tęskniącej za ciekawym życiem. Reżyserem całości jest Mathieu Auvray, natomiast patronat sprawuje Blender Foundation. Produkcja kosztować ma 6 milionów dolarów, z czego 3.5 miliona zostało uzbierane wśród społeczności. Gooseberry po ukończeniu zostanie udostępnione wszystkim na licencji Creative Commons. […]

Odpowiedz