Projekt KDE migruje część infrastruktury do DigitalOcean

Projekt KDE migruje część infrastruktury do DigitalOcean

  przez -
  4 1089
  KDE
  Projekt KDE przez długi czas uchodzi za jedno z największych przedsięwzięć wolnego oprogramowania. Obecnie pod swoimi skrzydłami ma kilkadziesiąt aplikacji, jedną z najważniejszych z nich jest środowisko graficzne KDE Plasma. Kilka dni temu na blogu BaloneyGeek’s Place pojawił się ciekawy wpis o infrastrukturze całego przedsięwzięcia. Możemy się z niego dowiedzieć, że maszyny są porozrzucane po całym świecie, a kilka serwerów jest w Hetzner na terenie Niemiec. Oczywiście zarząd nie może być zbyt rozrzutny, bo całość swoje kosztuje, a pieniędzy też za wiele nie ma na to.

  Pomocną dłoń do projektu KDE wyciągnęło DigitalOcean. Otóż firma ta ma w swoim programie wspieranie projektów open source. Administratorzy napisali do nich i otrzymali pozytywną odpowiedź. Tym samym część infrastruktury zostanie zmigrowane do chmury. A co więcej, będzie można stworzyć bezpośrednią kolokację w Azji, a dokładniej w Indiach, gdzie jest bardzo duży odsetek społeczności.

  W najbliższych miesiącach rozpocznie się migracja, ale na pierwsze efekty zmiany infrastruktury trzeba będzie poczekać jakiś czas.

  • b7k

   “..jedną z najważniejszych z nich środowisko graficzne KDE Plasma.”
   “Oczywiście zarząd nie może jest zbyt rozrzutny, ..”
   Proszę przeczytaj treść przed upublicznieniem ;)

   • Na początku myślałem że w drugim cytacie podważasz prawdziwość zdania i dopiero teraz zobaczyłem błąd. ;-;

   • Ollbi

    Poprawione. Przepraszamy z naszej strony :-)

   • b7k

    Dziękujemy :)