Projekt NeteXt’73 pracuje nad wsparciem dla technologii Optimus

Projekt NeteXt’73 pracuje nad wsparciem dla technologii Optimus

przez -
7 1889
Sprzęt

Projekt NeteXt’73 rozpoczął w połowie sierpnia prace nad wsparciem technologii Optimus w układach firmy nVidia. Najczęstsza konfiguracja to z reguły procesor Intela z wbudowaną grafiką oraz dedykowana karta graficzna GeForce, NVS lub Quadro. Ekipie udało się już napisać sporą część kodu i aktualnie wszystko jest w ostatniej fazie dopieszczania. Konfiguracja tego rozwiązania została dobrana tak, aby udało się wyciągnąć z kart graficznych nVidia maksymalną ich moc. Do obsługi technologii Optimus, zastosowano biblioteki Priumus oraz oprogramowanie Bumblebee.

Całość oczywiście została odpowiednio uproszczona, aby użytkownik musiał wykonać tylko kilka kliknięć do pełnego skonfigurowania sprzętu. We wpisie zamieszczonym w linku na samym dole można zapoznać się z dokładniejszymi szczegółami i zobaczyć, na zdjęciach jak to wygląda.

 • W zasadzie to juz to wdrożyliśmy i powinno działać na wszystkich maszynach z Optimusem … jeśli nie czekam na zgłoszenia ewentualnych błędów ;)

 • Mam na tyle dobrą zintegrowaną, że się wstrzymam póki co – poczekam jak projekt będzie bardziej dojrzały :)

  • Tu mogę Cię zapewnić, że juz dział to wręcz idealnie ;)

 • madry

  Ciekawe czy na dobrychprogramach napiszą o tym pojebie

  • gosc

   Oczywiście cebulak zabłysną inteligencją….

  • ·

   On sam się napisze w komentarzach, ale trochę więcej kultury kolego. Rozumiem, że kogoś nie lubisz, nie lubisz jego twórczości i wszystko inne co nie lubisz… ale jednak można używać bardziej właściwego słownictwa.

 • Ruska prawniczka mowi Niet

  Precz z wpisami o tym syfiarskim oszukanym “niby” kernelu.