Projekt obsługi wielu sieci w Kadu 0.7.0

Projekt obsługi wielu sieci w Kadu 0.7.0

przez -
9 296
Kadu

Dziś prezentujemy aktualny projekt obsługi wielu sieci komunikacyjnych w komunikatorze Kadu począwszy od wersji 0.7.0. Chcemy by nasi użytkownicy zaznajomili się z naszą propozycją i wyrazili opinię czy zmierzamy w kierunku, który jest akceptowalny. Wiemy, że wielu z Was chce dodania obsługi sieci XMPP/Jabber, nie chcemy jednak dodać tej funkcjonalności psując wygodę użytkowania tym użytkownikom, którym nie zależy na innych niż GaduGadu protokołach.

Liczymy także na zgłoszenia ciekawych pomysłów dotyczących obsługi wielu sieci komunikacyjnych, jeżeli masz jakiś pomysł, którego w tym opisie nie widzisz to zapraszamy na nasze forum do tego wątku. Ściągnij projekt.

Źródło: kadu.net.

Podobne artykuły

GitG

przez -
0 8
Wine

przez -
1 198
 • bloch.marcin

  Przecież mogą dodać obsługę XMPP/Jabbera w postaci pluginu aby nie utrudniać osobom korzystającym tylko i wyłącznie z GG.

 • Michał Olber

  Wg mnie nie powinni tego dodawać. Kadu było od początku nastawione na protokół gg i niech tak zostanie. Lepiej niech dodadzą więcej ustawień, typu zmiana pozycji zakładek,czy automatyczne wypełnianie wyświetlanego imienia danej osoby :)

 • Tych, którym zależy tylko na obsłudze GG powinno się traktować jak zło konieczne. Jak nie będziemy promować lepszych rozwiązań to nigdy do niczego nie dojdziemy i ciągle będzie nam wystawać słoma z butów.

 • @Michał, Kadu doskonale obsługuje GG, jak żaden inny Linuksowy klient, ale nie obsługuje XMPP.

  Z XMPP świetnie radzi sobie Gajim, ale z kolei poprzez transporty nie da się chyba plików przesyłać, ani obrazków, ani dzwonić…

  Posiadanie dwóch komunikatorów jest niewygodne.

  Dlatego też Twoje zdanie jest trochę nienowoczesne.

  Nie dodawajcie funkcji Y, bo mamy funkcję X, mimo, że robią zupełnie co innego, a pamiętajcie, że program nastawiony był na funkcję X.

  Przykład tego typu:

  Nie dodawajcie do kalkulatora obsługi pierwiastków, bo od początku nastawiony jest na potęgowanie :> .

 • 1) Każdy protokół będzie jako osobny moduł, który nie musi być załadowany.

  2) KTeam będzie koncentrował się na obsłudze GG tak jak jest teraz. W tym miejscu chodzi tylko o umożliwienie zewnętrznym programistą napisanie wtyczek do obsługi innych protokołów.

  Oprócz tego zapewne tylko moduł XMPP będzie wspierany i rozwijany przez KTeam (choć zanim to nastąpi to kto wie ;) ). Ale każdy będzie mógł napisać własną wtyczkę, która będzie mogła trafić do autodownloadu ;)

  3) @bloch.marcin: chyba nie przeczytałeś, tego pdfa ;) Tam właśnie pisze, że jeśli ktoś chce korzystać tylko z gg to nie zauważy różnicy, że kadu będzie obsługiwać inne protokoły.

  4) To jest jeszcze bardzo daleka przyszłość. W tej chwili trwa port do qt4.3. Jeszcze sporo wody w Wiśle przepłynie zanim będzie to zaimplementowane. Chyba, że znajdą się jacyś dodatkowi chętni do pomocy ;)

  Podsumowując jesteśmy otwarci na wszelkie propozycję ;) Zapraszamy na nasze forum

 • Ja powiem tak :) Co ceniłem zawsze w Linuksie? To, że jedna aplikacja robi jedno konkretne zadanie: cp, gzip, tar, mv, a nie jakieś kombajny.

  Pomysł fajny :) Sam kiedyś pisałem aplikacje, która miała robić jedno zadanie. Wysuwać i chować cd-rom za pomocą gestów myszki. No cóż. Rozbudowała się o inne fajne funkcje, ale dla osoby, dla której ją pisałem stała się zbędna ;-) Ale wiem jak to jest. Ile można pisać jedno i to samo i w kółko ulepszać. Trzeba się rozwijać i tworzyć nowe ;-)

  Ale… Jeśli obsługa XMPP/Jabber będzie jako moduł i nie wpłynie to na stabilność i szybkość działania Kadu to mówię TAK! :) Fakt. Posiadanie 14 komunikatorów jest głupie, a multikomunikatory stają się bardzo popularne ;)

  Znając życie zrobicie to dobrze! Powodzenia! :)

 • bloch.marcin

  Dodanie obsługi XMPP spowoduje bezbolesne przechodzenie Gadu-Gadowiczów na Jabbera. Czyli wydaje mi się BARDZO potrzebne.

 • Michał Olber

  @bloch.marcin

  Tak się spytam z ciekawości?? A ilu jest tych gg co korzysta z Kadu?? Może jakby pod Gadu-Gadu napisali taką wtyczkę to się zgodzę. Ale Marcinie, powiedzmy sobie szczerze, jak proponuję znajomy inny komunikator to zawsze słyszę tą samą odpowiedź: "……… "

  Więcej nie trzeba mówić.

 • bloch.marcin

  No tak to prawda, ale mnie najbardziej właśnie Kadu przypadło do gust'y ;-) sprawdzanie pisowni itp.