Projekt OSVR z obsługą systemu Android, nowymi interfejsami i SteamVR

Projekt OSVR z obsługą systemu Android, nowymi interfejsami i SteamVR

przez -
0 1302
Wirtualna rzeczywistość, sprzęt

Projekt Open Source Virtual Reality (OSVR), czyli platforma zaprojektowana jako otwarty standard dla urządzeń wirtualnej rzeczywistości dodał sporo nowości. Pojawiła się oficjalna obsługa urządzeń z systemem Android. Dodano wstępną wersję rozwojową sterownika do obsługi SteamVR. Udoskonalono OSVR-Core oraz instalator Windows. Dodano interfejsy śledzenia oczu, gestów, poruszania się oraz szkieletu.

Prócz tego wydano Hacker Development Kit 1.2, technologię odpowiedzialną na śledzenie ruchu w 360 stopniach i częstotliwości 100 Hz. W najnowszej wersji pojawiła się obsługa podczerwieni. Najbardziej aktywni deweloperzy otrzymają w niedługim czasie odpowiednio zaktualizowane zestawy.

Projekt stworzenia oprogramowania Open Source Virtual Reality pojawił się w styczniu tego roku, kiedy to Razer wspólnie z kilkoma firmami postanowili stworzyć w pełni otwartą platformę i oprogramowanie na swoje potrzeby. Od tamtego momentu liczba aktywnych członków wzrosła do 144 i jest obecnie największą organizacją z deweloperami wirtualnej rzeczywistości na świecie.

Podobne artykuły

Brak komentarzy

Odpowiedz