Projekt ownCloud wprowadza ownCloud Documents

Projekt ownCloud wprowadza ownCloud Documents

przez -
11 1370
ownCloud

Projekt ownCloud i firma KO GmbH wydały pierwszą wersję rozwojową aplikacji ownCloud Documents. Zadaniem programu jest umożliwienie współpracy wielu użytkowników ownCloud, przy edycji konkretnego dokumentu ODF. Dodawanie nowych osób odbywa się podobnie, jak w Google Docs, czyli możemy zaprosić poprzez wiadomość mailową albo z tej samej chmury. Wszystkie zmiany są zapisywane na serwerze osoby, która utworzyła dany dokument.

ownCloud Documents są zbudowane w oparciu o:

  • WebODF, które wykorzystuje JavaScript, HTML i CSS do wizualnego przedstawiania edytowanego dokumentu
  • backendu ownCloud, który odpowiada za ładowanie, zapisywanie, współdzielenie dokumentów oraz system dystrybucji zmian.

ownCloud Documents - współdzielenie dokumentów ODF

Osoby chcące przetestować nową funkcję, mogą pobrać wydane właśnie ownCloud Beta 1.

11 Komentarze

    • Wysil się trochę i idź do okulisty, bo powyżej masz "Znalazłeś błąd w newsie? Kliknij i zgłoś go używając formularza!"

    • Tak tabelki oraz mi osobiscie najbardziej brakuje dwoch rzeczy. Natywnego klienta email (bez koniecznosci instalacji roundcube) oraz komunikatora XMPP w stylu facebook/gmail.

  1. Bardzo interesujący projekt. Wersja 6 zapowiada się jako jedna z lepszych wersji, a powiem, że "7" na podstawie szczątkowych wersji zapowiada się jeszcze lepiej. Zdecydowanie zapowiada się kawałek lepszego softu dla Clound mieszanego. A to wszystko pod patronatem KDE e. V. Smacznego!

Odpowiedz