Przyjazna Mysz Xfce 12.04PL

Przyjazna Mysz Xfce 12.04PL

przez -
6 1973
Przyjazna Mysz Xfce 12.04PL

Piotr Osiecki aka Majsza, wraz z zespołem ubuntu-pomoc.org ogłosił wydanie remiksu Xubuntu 12.04 LTS o nazwie Przyjazna Mysz Xfce 12.04PL. W najnowszej wersji zamieniono środowisko graficzne Xfce 4.8 na Xfce 4.10, a system jest uaktualniony na dzień 11.09.2012. Jako, że oficjalna wersja Xubuntu 12.04.1 LTS wspiera tylko Xfce 4.8, osoby korzystające z nowszej wersji, o wsparcie muszą prosić samych twórców Xfce. System obsługuje popularne formaty audio i wideo: .avi, .mp4, .rmvb (rv40), .mp3. Warto dodać,że w październiku kończy się wsparcie dla polskiego remiksu Xubuntu 11.04 PL.

Przyjazna Mysz Xfce 12.04PL

Z oryginalnego wydania usunięto Notatki, Onboard (klawiatura ekranowa), Orage, xfce-dict (słownik), GIMP, gThumb, Gry, Transmission, Parole, Gmusicbrowser, Gigolo, niepotrzebne języki obce i aplikacje windowsowe.
Dodano natomiast: Środowisko graficzne Xfce 4.10, pełne spolszczenie systemu, skrypt konfigurujący system Ubumatic, kodeki (do najpopularniejszych formatów: avi, mp3), zestaw ikon Faenza (do wyboru w dziale Wygląd), Shotwell, Audacious, GNOME Mplayer, Konwerter dźwięku, Htop, Midnight Commander, Gufw.

Podobne artykuły

6 Komentarze

    • Dlaczego am upaść? To dalej ubuntu z repozytorium ubuntu. Nawet jak nie wydadzą nastepnej wersji dalej będzie działać i zaktualizuje się do dystrybucji matki jak każda pochodna ubuntu. To tylko remix, każdy może sobie taki wyklikać.

    • Jeszcze tego brakowało, żebyś decydował co ludzie maja robić ze swoim czasem i swoimi pieniędzmi.

    • Ale to jest jedynie do prywatnych celów i dla osób, którym nie chce się bawić godzinę w robienie wszystkiego, jak często instalują system na starszych kompach :) Boli tylko brak wersji 64 bitowej.

Odpowiedz