Psi 0.13 RC2

Psi 0.13 RC2

przez -
6 496
Chat, komunikator

Kilka dni temu opublikowano drugą wersję RC komunikatora Psi 0.13. Wersja stabilna miała ukazać się 6 czerwca, jednak wniknęły sporo opóźnienia. Jedną z ciekawszych nowości jest wprowadzenie rozmów głosowych przez użytkowników systemów Windows, Mac OS X oraz Linuksa (Jingle RTP). Pojawiła się również podstawowa obsługa uchwytu XMPP URI. Podczas łączenia się z serwerami Jabbera dodano możliwość akceptacji certyfikatu na stałe.

Kolejną ciekawą zmianą jest możliwość zdalnego zarządzania klientami (XEP-0146). Dzięki tej funkcjonalności możliwa jest zmiana statusu oraz priorytetu drugiego klienta. Psi umożliwia również odczyt nieprzeczytane wiadomości znajdujące się po stronie drugiego klienta, zmieniać jego opcje. W kolejnych wersjach będzie można akceptować przychodzące pliki, opuszczać pokoje rozmów.

 • DarkV

  Link do XEP-0146 się rozjechał.

 • Dzięki :) Poprawiłem już :D

 • Michał Olber

  Najgorsze jest to, że nakłonienie kogoś, aby z tego korzystał graniczy z cudem :P A i jeszcze tekst:

  Po co mi to, skoro Skype już jest?? :]

 • xeros

  Ja nie miałem problemów z żadnym z pracowników w urzędzie – ponad 100 osób korzysta u nas z PSI (trochę je zmodyfikowałem aby nie można było zmaknąć, rozłączyć się, ukryć czy zmienić ustawień). Nikt nie ma problemów z jego obsługą. Do takich zastosowań jest chyba jednym z najwygodniejszych (o ile nie najwygodniejszym) wieloplatformowym klientem Jabbera.

 • My też w pracy korzystamy z korporacyjnego Jabbera :) Ponad 37 tyś kont pobranych z AD.

 • xeros

  No te 37 tysięcy kont robi wrażenie :-)

  A tak przy okazji to jest już Psi 0.13 RC3, a w niedzielę ma zostać wydana wersja stabilna.