Psi 0.13 RC2

Psi 0.13 RC2

  przez -
  6 394
  Chat, komunikator
  Kilka dni temu opublikowano drugą wersję RC komunikatora Psi 0.13. Wersja stabilna miała ukazać się 6 czerwca, jednak wniknęły sporo opóźnienia. Jedną z ciekawszych nowości jest wprowadzenie rozmów głosowych przez użytkowników systemów Windows, Mac OS X oraz Linuksa (Jingle RTP). Pojawiła się również podstawowa obsługa uchwytu XMPP URI. Podczas łączenia się z serwerami Jabbera dodano możliwość akceptacji certyfikatu na stałe.

  Kolejną ciekawą zmianą jest możliwość zdalnego zarządzania klientami (XEP-0146). Dzięki tej funkcjonalności możliwa jest zmiana statusu oraz priorytetu drugiego klienta. Psi umożliwia również odczyt nieprzeczytane wiadomości znajdujące się po stronie drugiego klienta, zmieniać jego opcje. W kolejnych wersjach będzie można akceptować przychodzące pliki, opuszczać pokoje rozmów.

  Podobne artykuły

  Google

  przez -
  20 1283

  przez -
  7 449
  • DarkV

   Link do XEP-0146 się rozjechał.

  • Dzięki :) Poprawiłem już :D

  • Michał Olber

   Najgorsze jest to, że nakłonienie kogoś, aby z tego korzystał graniczy z cudem :P A i jeszcze tekst:

   Po co mi to, skoro Skype już jest?? :]

  • xeros

   Ja nie miałem problemów z żadnym z pracowników w urzędzie – ponad 100 osób korzysta u nas z PSI (trochę je zmodyfikowałem aby nie można było zmaknąć, rozłączyć się, ukryć czy zmienić ustawień). Nikt nie ma problemów z jego obsługą. Do takich zastosowań jest chyba jednym z najwygodniejszych (o ile nie najwygodniejszym) wieloplatformowym klientem Jabbera.

  • My też w pracy korzystamy z korporacyjnego Jabbera :) Ponad 37 tyś kont pobranych z AD.

  • xeros

   No te 37 tysięcy kont robi wrażenie :-)

   A tak przy okazji to jest już Psi 0.13 RC3, a w niedzielę ma zostać wydana wersja stabilna.