PyPy 1.7

PyPy 1.7

przez -
0 378
PyPy

Zespół programistów projektu PyPy ogłosił wydanie PyPy 1.7, który to jest interpreterem języka Python ze zintegrowanym kompilatorem śledzenia JIT (just-in-time). Kod źródłowy jest dostępny na licencji MIT i w pełni implementuje Pythona 2.7.1. Nazwa kodowa nowego wydania brzmi: “sweet spot

Najnowsza wersja ulepsza prędkość oraz wydajność, która według twórców jest 30% większa, niż w PyPy 1.6 i do 20% szybsza w niektórych benchmarkach. Dodano nowy enkoder JSON, napisany w samym Pythonie, który potrafi być 2 razy szybszy, niż rozszerzenia CPython C. Bezstosowe funkcje zostały włączone domyślnie. Poprawiono kompatybilność z CPythonem, ulepszono zarządzanie pamięcią przez niektóre moduły PyPy RPython i poprawiono sporo innych błędów. Zmieniono nazwę NumPy na numpypy, zatem programiści chcący go używać powinni napisać import numpypy as numpy.

Część funkcjonalności nie została dodana do PyPy 1.7, i zostanie włączona w PyPy 1.8. Są to m.in. implementacje specjalizowanych list, które powinny drastycznie podnieść wydajność i zarządzanie pamięcią w aplikacjach, oraz dwa nowe backendy JIT assembler dla procesorów PowerPC i ARM.