PyQt 5.2 z obsługą Qt 5.2 i nowymi modułami

PyQt 5.2 z obsługą Qt 5.2 i nowymi modułami

  przez -
  4 419
  PyQt
  Riverbank Computing wydało PyQt 5.2, nakładkę na bibliotekę Qt. Moduł ten umożliwia tworzenie pełnych aplikacji graficznych z wykorzystaniem języka Python. PyQt i Qt jest darmowe dla wolnych i otwartych aplikacji (GPL i podobne licencje), a dla programów komercyjnych należy zakupić odpowiednią licencję. Dodano pełne wsparcie dla Qt 5.2, modułów QtBluetooth, QtSerialPort, QtPositioning, QtMacExtras, QtWinExtras i QtX11Extras.

  • Łukasz

   “PyQt i Qt jest darmowe dla wolnych i otwartych aplikacji (GPL i podobne licencje), a dla programów komercyjnych należy zakupić odpowiednią licencję.”

   Nieprawda, Qt można używać do celów komercyjnych zarówno na licencji GPL jak i LPGL

   • pijaczek

    PyQt jest darmowe dla aplikacji wydawanych na licencji GPL (z innymi już może być problem) – nie jest ważne czy komercyjny czy darmowy program – ważne, że na licencji GPL.

    Qt jest darmowe dla komercyjnych i darmowych aplikacji niezależnie od ich licencji (program korzystający z darmowej wersji Qt na LGPL może być zamknięty), o ile jest do kodu biblioteki linkowany dynamicznie – przy linkowaniu statycznym program musi być na licencji LGPL.