Python Software Foundation doszło do porozumienia z firmą Veber

Python Software Foundation doszło do porozumienia z firmą Veber

przez -
7 303
Python

W połowie lutego pisaliśmy o tym, że firma Veber z Wielkiej Brytanii próbuje zabronić używania nazwy Python, chcąc zarejestrować znak handlowy i nazwę handlową: PYTHON dla swoich produktów. Szybka reakcja ze strony społeczności zmusiła firmę do rozpoczęcia negocjacji w tej sprawie na obu kontynentach, z racji różnych praw lokalnych. Wczoraj Python Software Foundation wystosowała oficjalny komunikat w tej sprawie.

W Stanach Zjednoczonych Ameryki PSF zachowuje pełne prawa handlowe dla znaku towarowego Python, natomiast w Europie już nie. Jednakże firma Veber pozbywa się wszelkich roszczeń patentowych i wyraża wsparcie dla używania tejże nazwy przez Fundację.

Firma zmieni także w najbliższym czasie nazwy serwerów chmurowych oraz usług kopii zapasowych. W późniejszym czasie to samo stanie się z innymi usługami, opartymi na Pythonie. Tim Poultney, Managing Director of PO Box Hosting and Veber jest zadowolony z negocjacji i szybkiej reakcji społeczności. Wyraża pełną chęć dalszej współpracy i wsparcia finansowego projektu Python.

Python - cloud servers

 • herr

  Tłum skanduje: ban, ban, ban!

  Adminie! Kciuk w dół…

  • Roomcays

   No nieee, kto będzie teraz pisał takie dowcipne, rzetelne i pełne wiedzy komentarze??

 • Michał Zubrycki

  Jestem pod wielkim wrażeniem działań światowej społeczności Pythona. Cóż za samoorganizacja!

  Z przyjemnością będę obserwował jej dalsze działania, zwłaszcza polskiego community, które powoli dojrzewa, i wychodzi z ircowego podziemia.