qBittorrent 2.6.5

qBittorrent 2.6.5

przez -
0 271
qBittorrent

Wydana została stabilna wersja klienta p2p sieci Bittorrent, napisanego przy użyciu języka C++ oraz biblioteki Qt w wersji 4.1. Program jest rozpowszechniany na licencji GPL, a jego twórcą projektu jest francuski student Christophe Dumez. Oparł on swój projekt na bibliotece libtorrent autorstwa Arvida Norberga, przez co ten projekt można łatwo przenosić pomiędzy różnymi platformami.

Nowa wersja wyszła z lekkim opóźnieniem, który był spowodowany problemami z serwerem SourceForge. Przepisano od nowa cały kod obsługujący RSS, ponieważ okazał się mało optymalny i trudny w dodawaniu nowych funkcji oraz utrzymaniu. Dzięki temu uzyskano lepszą stabilność oraz mniejsze zużycie zasobów procesora i pamięci RAM.

Prócz tego naprawiono błąd, który powodował złe wyświetlanie paska postępu w stosunku do pobranego pliku. Znaleziono i usunięto wycieki pamięci przy pobieraniu torrentów przez HTTP. Usprawniono integrację oraz polepszono kodowanie przy przenośnych torrentach. Na procesorach ARM ulepszono wydajność.

Zmienił się również norweski tłumacz, zamiast Lars-Erik Labori, który odszedł dość dawno, pojawił się Tomaso, dzięki czemu zaktualizowano owe tłumaczenia.