Qt For Tizen 1.0 Alpha 6 z obsługą modułu Qt Multimedia i...

Qt For Tizen 1.0 Alpha 6 z obsługą modułu Qt Multimedia i wsparciem dla Qt Creatora 3.0

przez -
9 372
Qt

Ogłoszono wydanie Qt for Tizen: 1.0 Alpha 6. Jest to inicjatywa realizowana przez programistów dla programistów, mająca na celu umożliwienie pełnego budowania aplikacji dla Tizena z użyciem środowiska Qt Creator, biblioteki Qt, języka C++ i QML. Projekt ma przynieść także liczne korzyści platformom Android oraz iOS. Dodano obsługę modułu Qt Multimedia, dzięki czemu aplikacji będą miały dźwięk. Jako backend jest używany GStreamer 0.10. Wsparcie wideo jest w drodze.

Zintegrowano także Qt Creator 3.0, który posiada wbudowany serwer smart development bridge (sdb) i jest gotowy do obsługi systemu budowania Git. W tej wersji jest używany Qt 5.2.2.

 • Pawel Jaworski

  Nic tylko uczyć się Qt ;)

  • mikolajs

   I niestety C++. Zobaczymy tylko czy biblioteki Qt będą obecne od razu na urządzeniach, czy też trzeba będzie je dodawać razem z aplikacją.

  • sprae

   Ale się uparłeś na to c++. Zacznij w nim cos pisać i po jakimś czasie będzie dobrze.

  • mikolajs

   Pisałem i jak muszę to jeszcze coś piszę, ale starem się unikać. A swoją drogą C++ w połączeniu z Qt to najlepszy znany mi sposób pisania w C++.

  • sprae

   Tyle narzekasz, że z twoich komciów wyłania się obraz leniwego starego człowieka, którego ciężko do czegokolwiek przekonać.

  • mikolajs

   Może jeszcze nie takiego starego chociaż swoje lata już mam, ale doświadczonego tak. Co do lenistwa, to jest ono wpisane w istotę ludzką, ale podejrzewam, że dziwnie rozumiesz lenistwo. Używanie niewygodnego narzędzia tylko dlatego, żeby nikt nie posądził cię o lenistwo nie jest zbyt rozsądne. Skoro są inne lepsze to po co mam się męczyć, w imię czego?
   Tak z ciekawości, piszesz w innym niż C++ języku statycznie typowanym?