Quirky 1.0

Quirky 1.0

przez -
3 425
Puppy Linux

Wydano system Quirky 1.0, który bazuje na dystrybucji Puppy Linux. System został stworzony przez Barry Kaulera. System wyposażony jest w specjalistyczną aplikację Woof. Pozwala ona na pobranie dowolnego pakietu z takich dystrybucji jak Debian, Ubuntu, Arch Linux, Slackware, T2 lub Puppy Linux i dostosowanie go do systemu Quirky.

System działa pod kontrolą jądra 2.6.33.2. Wydanie to zawiera aktualizacje firmware dla różnych urządzeń. W systemie znajdziemy takie aplikacje jak AbiWord, Pmusic.

Główne założenia, jakie twórca przyjął sobie za cel:

  • Dystrybucja wbudowana w jądro. Wcześniejsze wersji Linuksowego jądra miały zdolność, aby wbudować initramfs i cały system plików dystrybucji wewnątrz jądra
  • Dystrybucja, która posiada zdolność zmniejszania się.  Quirky posiada aktualnie 89 MB i zmniejsza się z każdym wydaniem
  • Chroot zamiast switch_root. To jest bardzo techniczna rzecz. Initramfs będzie istnieć po uruchomieniu i wykona coś w rodzaju funkcji bezpieczeństwa “super root” oraz zapewni czyste zamknięcie partycji.

Quirky - Pulpit

Dostępne jest również takie oprogramowanie jak Openbox, Fbpanel oraz menadżer okien JWM. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem distro.ibiblio.org.