Quirky 1.1

Quirky 1.1

przez -
0 337
Puppy Linux

Barry Kauler, twórca Puppy Linux i Woof ogłosił wydanie Quirky 1.1. Zbudował ową dystrybucję, aby odkrywać nowe idee. Dzięki temu, są w niej narzędzia, których nie znajdziesz w inny dystrybucjach Puppy, jak inne aplikacje i usługi, inne skrypty/zachowania systemu. Quirky jest aktualnie budowany z pakietów skompilowanych do T2.

Główny nacisk w tym wydaniu położono na naprawę błędów z Quirky 1.0, o którym pisaliśmy kilka dni wcześniej. Zostało zaktualizowanych wiele aplikacji, ale niestety autorowi nadal nie udało się spełnić wszystkich założeń.  Ma nadzieję zrobić to przy następnym wydaniu. Najważniejszą sprawą jest to, że SeaMonkey zmigrował z wersji 1.x, do serii 2.x, po tym, jak naprawiono kilka błędów. JWM jest aktualnie domyślnym menedżerem okien i schowka systemowego, dzięki czemu wszystko wygląda ładniej i jest szybsze, niż Openbox/Fbpanel. Dwa showstoppers¹: Ayttm i You2pup, które nie działały, zostały naprawione.

1. Showstoppers: Zdarzenie lub fatalny błąd w oprogramowaniu, który sprawia, że staje się ono bezużyteczne lub nie nadaje się do użytku, wyłączając w nim jego zasadniczą funkcjonalność. np. edytor tekstu, w którym nie można otwierać plików.