Niedawno mieliśmy premierę komputerów Raspberry Pi i szczęśliwcy, którym udało się zakupić urządzenie z pierwszej partii, jeszcze nie otrzymali swoich urządzeń (przyczyną opóźnienia jest zwrot urządzeń do fabryki z powodu złego zastosowanego złącza LAN). Niektórzy postanowili w oczekiwaniu na nie, zaprojektować proste obudowy. Jednym z nim jest Marco Alici, który na swoim blogu (Me and the RaspberryPi /2, Me and the RaspberryPi /3) zrobił koncepcję obudowy, z wykorzystaniem Blendera i Yafaray, a potem wydrukował ją na drukarce 3D.

Sama obudowa składa się z plastiku, dzięki czemu powinna być tania w produkcji. Projekt w zamierzeniach ma być udostępniony w usłudze www.shapeways.com.

Cena samego Raspberry Pi dla Polski (wraz z podatkiem i przesyłką) została ustalona na 32.70 funty.

Podobne artykuły

przez -
0 108

przez -
0 302

przez -
0 548

14 Komentarze

 1. W necie będzie udostępniona specyfikacja, więc pewnie będzie sobie można zmienić kolor na inny. Poza tym ten biały kolor wcale nie jest zły. Mnie najbardziej ciekawi cena takiej obudowy.

 2. 162 to z wysyłką. Można zamówić (jak będzie można) kilka sztuk to cena spada do 105. Albo poprośmy hurtowników o sprowadzenie do Polski.

  • na farnellu i rs ograniczenie dla kupujacego 1 sztuka, u mnie czas dostarczenia: 05-06-2012 (tak czerwiec)

 3. Dziwie sie ze nie ma jeszcze projektow all-in-one. W koncu specyfikacja plytki jest juz wszystkim od dawna znana. Wiadomo ze 2 porty USB to zdecydowanie za malo bo USB to praktycznie jedyne, latwo dostepne, okno na swiat. Marzy mi sie projekt aktywnej "hubo-obudowy" (czyzby nikt na to jeszcze nie wpadl??) zasilanej jednym zasilaczem. Obudowa musialaby byc dwupoziomowa by sie zbytnio nie rozrosla. Na dolnym poziomie 8 portow USB (najlepiej po jednej stronie tak by mozliwie najlepiej zamaskowac z tylu pek kabli), na gornym – miejsce na RPi. Przy czym RPi zasilany bylby z aktywnego pod spodem hub-a. W ten sposob wystarczylby jeden zasilacz – dajmy na to – 3A by zapewnic wystarczajaca ilosc pradu dla RPi i podpinanych do USB urzadzen. Mozna by do tego jeszcze dodac np. niewielki, tani (monochromatyczny?) wyswietlacz wbudowany w gorna scianke obudowy. Wyswietlacz bylby przydatny do poruszania sie np. po xbmc bez wlaczania telewizora po to by np. posluchac radia internetowego czy plikow mp3.

  Wszystko to, spowodowaloby, ze RPi stalby sie bardziej "zjadliwy" dla oka. Jak sobie pomysle o podpinaniu oddzielnych hub-ow i pajeczyne kabli to mnie mdli ;-P

  • Super pomysł. Myślę że jakby się napisało do Marco to przygotował by takie pudełko, a przy okazji by zarobił :) no i może tobie by coś odpalił za pomysł ;)

  • Są takie rozwiązania. W prawdzie nie oparte o ARM, ale kosztują tyle, że zapomnij. RPi jest pierwszym tak tanim urządzeniem i mowa o tym poziomie cenowym. Płytki chodzą po 300-400zł (a do tego dokładasz WiFi, USB i co Ci się podoba, każdy moduł to 100-600zł), a nawet płytki dla developerów chodzą po 1500-2000zł. Zakłada się, że są one dla programisty, który kasę ma.

   ….Co do USB to sprawa problematyczna, bo te urządzenia nie są nastawione na wiele gniazd. Po co? Jak chcesz robisz HUB-a, a generalnie ma działać w LAN i wszystko robisz przez sieć.

   Taniej kupić Fusion-a AMD.

 4. 说:Did you know that the brain has a gland name pineal and it eftlifcveey produces the melatonin hormone which causes folks to sleep? A quite important function of this gland is that it maintains the timetable of the body within the best manner. The sleeping and awaking habits are controlled by this hormone. Actually melatonin causes folks to sleep.

 5. I have made this before, ecxpet I add Fat Free Cool Whip. Mash a banana and mix until smooth. Stir in 1/4- 1/3 cup of Fat Free Cool Whip. It is even more delicious without adding too many extra calories.

Odpowiedz