Raspberry Pi

Raspberry Pi Foundation ogłosiło dostępność nowego modelu minikomputera – Raspberry Pi Zero. Jest to niezwykle mała odmiana posiadająca wymiary 65 x 30 x 5 mm, układ Broadcom BCM2835 ARMv6, 512MB pamięci operacyjnej, 40 pinów GPIO, slot na karty microSD, port microUSB do danych, zasilanie przez microUSB, a także wyjście wideo mini-HDMI. Domyślnym systemem operacyjnym pozostaje Raspbian. Dodatkowo w najnowszym drukowanym wydaniu The MagPi – numer 40 dodawany jest całkowicie za darmo Raspberry Pi Zero.

Zdjęcia pochodzą z www.element14.com

Raspberry Pi Zero

Zdjęcie pochodzi z www.element14.com

18 Komentarze

    • Warto wspomnieć o problemach Wi-Fi na USB. Kupujesz sobie dwie sztuki, jedna działa ok, a z drugą są problemy, ponieważ jest nowej rewizji. Czasami jest tak, że sterowniki od producenta są jakie są… i możesz czekać kilka miesięcy, zanim weźmie się ktoś za porządne napisanie dobrego sterownika. Taki wbudowany moduł Wi-Fi miałby wsparcie bezpośrednio od fundacji i pozwoliłoby zaoszczędzić 103 nerwów.

      Już miałem taki jeden moduł, który dopiero po pół roku zaczął działać porządnie, ponieważ dobry człowiek tym się zajął i na szczęście jego sterowniki trafiły do kernela 4.2.

      Dlatego o_O dobrze prawi.

Odpowiedz