Red Hat Enterprise Linux 5.5

Red Hat Enterprise Linux 5.5

przez -
15 1014
Red Hat

Firma Red Hat, Inc. ogłosiła wydanie systemu Red Hat Enterprise Linux 5.5. Pojawiło się wiele aktualizacji oraz usprawnień dla pakietu biurowego OpenOffice.org. Zaktualizowano serwer Samby. Pojawiło się w nim wsparcie dla Windows 7. Poprawiono wiele błędów oraz zaktualizowano wiele pakietów. Powiększona została lista obsługiwanego sprzętu, m.in. Intel Nehalem EX, AMD Opteron 6000, czyli 8- i 12-rdzeniowe procesory serwerowe, IBM Power 7. Najciekawszymi ze zmian są te związane z wirtualizacją. We wrześniu 2009 roku Red Hat przedstawił hypervisor Kernel-based Virtual Machine (KVM) idący w parze z hypervisorem Xen. Teraz owa funkcja doczekała się poprawek błędów i ulepszeń. Poprawiono możliwości i zarządzanie pamięci, oraz mechanizm kolejkowania zadań procesora, co ma zapewnić optymalne wykorzystanie wielordzeniowych układów. Dzięki temu Red Hat Enterprise Linux jest jednym z pierwszych systemów, które potrafią mieć wirtualne maszyny z 10 Gibaitowym Ethernetem.

Szczegółowe informacje dostępne są w press release oraz release notes.

15 Komentarze

 1. @mlody

  A to już zależy, do czego stosujesz system. Ogółem Slackware nadaje się na serwer, tak samo, jak Debian, czy Gentoo. Wszystko zależy od znajomości danego systemu i umiejętności administratora. Serwer możesz postawić na Fedora Rawhide, jak jesteś specem :]

 2. Myslalem ze jak starsza stabilna wersja to bardziej sprawdzone pakiety i dopracowany system. Dla mnie ogólnie Debian i Slackware są najstabilniejsze z tych których znam. Jednak , wiadome jest że Slackware wymaga dużo więcej wiedzy aby go dopracować do takiego poziomu bezpieczenstwa, A co do Net BSD to pewnie jest bezpieczniejszy od wszystkich Linuksów bo ma inną budowe jądra i jest najmniej popularny:)

 3. Dla mnie to stabilny jest SunOS.

  <code>webmeth@stranger5:[~] uptime

  5:37am up 1464 day(s), 13:26, 1 user, load average: 1.17, 1.15, 1.17

  webmeth@stranger5:[~] uname -a

  SunOS stranger5 5.9 Generic_118558-02 sun4u sparc SUNW,Sun-Fire-480R</code>

Odpowiedz