Red Hat Enterprise Linux 6.7 z LVM Cache, Clufter i wieloma udoskonaleniami

Red Hat Enterprise Linux 6.7 z LVM Cache, Clufter i wieloma udoskonaleniami

  przez -
  4 1217
  Red Hat
  Red Hat ogłosił wydanie Red Hat Enterprise Linux 6.7, swojego flagowego systemu serwerowego. Udoskonalono interoperacyjność z serwerami Active Directory i Identity Management, dzięki dodaniu nowych możliwości do klienta kodu Identity Management (SSSD). Pojawiło się nowe narzędzie – Clufter (wstępna wersja), które pozwala na analizowanie i transformowanie konfiguracji klastrowych.

  Dodano możliwość zdefiniowania dostępnych opcji montowania w zasadach udev, dzięki czemu można całkowicie wyłączyć lub ograniczyć montowanie urządzeń oraz zapobiegać wyciekowi danych. Pojawiło się narzędzie Security Content Automation Protocol (SCAP) Workbench, które działa, jak skaner SCAP i posiada sporo opcji konfiguracyjnych, poprzez intuicyjny interfejs graficzny. Zaktualizowano Performance Co-Pilot (PCP), aplikację do zbierania i monitorowania wydajności.

  Pojawiła się w pełni stabilna wersja technologii LVM Cache, która pozwala użytkownikom na stworzenie logicznych wolumenów z małym szybkim dyskiem, służącym jako pamięć podręczna dla dużego wolniejszego urządzenia.