Red Hat i Microsoft nawiązują współpracę w kwestii wdrażania rozwiązań Red Hat...

Red Hat i Microsoft nawiązują współpracę w kwestii wdrażania rozwiązań Red Hat na platformie Azure

  przez -
  1 782
  chmura obliczeniowa, chmura danych
  Red Hat i Microsoft nawiązali współpracę, której celem jest zapewnienie klientom większej elastyczności i wyboru wdrażania rozwiązań Red Hat na platformie Microsoft Azure. W ciągu najbliższych tygodni rozwiązanie Microsoftu ma zdobyć certyfikat Red Hat Certified Cloud and Service Provider, dzięki czemu klienci firmy będą mogli uruchamiać na platformie Azure zarówno swoje aplikacje, jak i system Red Hat Enterprise Linux. Prócz tego osoby posiadające subskrypcje usługi Red Hat Cloud Access otrzymają możliwość uruchamiania obrazów maszyn wirtualnych w Azure.

  Warto wspomnieć także o możliwości uruchamiania takich narzędzi, jak Red Hat JBoss Enterprise Application Platform, Red Hat JBoss Web Server, Red Hat Gluster Storage i OpenShift. Wszystkie obrazy systemu RHEL będą dostępne w Azure Marketplace i wspierane przez producenta.

  Ale to nie koniec. W ramach współpracy deweloperzy otrzymają dostęp do frameworka .NET w produktach firmy Red Hat. System Red Hat Enteprise Linux stanie się domyślnym środowiskiem do rozwijania .NET Core dla Linuksa.

  Jeżeli chodzi o wsparcie techniczne dla klientów to Red Hat i Microsoft połączą swoje działy techniczne, tak aby użytkownicy nie odczuli żadnej różnicy w korzystaniu z pomocy serwisowej.

  • o_O

   Raczej microsoft na kolanach prosi RedHata o współpracę, aby ktokolwiek poważnie traktował Azure i całą tę firmę od zabawek dla bezmózgich klikaczy. Ale nic już microsoftowi nie pomoże…