Red Hat szuka deweloperów sterowników graficznych dla Linuksa

Red Hat szuka deweloperów sterowników graficznych dla Linuksa

przez -
9 428
Red Hat

Christian Schaller z Red Hata umieścił informację, że firma poszukuje deweloperów sterowników graficznych dla Linuksa. Zadaniem zatrudnionych osób będzie praca nad oprogramowaniem od obsługi różnego rodzaju kart graficznych, w głównej mierze nad wolnymi sterownikami dla Linuksa. Jako, że oferowane stanowisko będzie wymagało kontaktu ze specyficznym sprzętem, umieszczono informację, że osoba będzie musiała pracować w biurze w Westford, na północ od Bostonu.

Poszukiwani są głównie deweloperzy, posiadający doświadczenie z kodem X.Org oraz Waylanda, aczkolwiek rozpatrywane będą wszystkie aplikacje. Po informacje można zgłaszać się na adres mail: cschalle-at-redhat-com.

 • icywind

  Uwielbiam Red Hata :)

  • Krystian Juskowiak

   Ja może nie uwielbiam, ale lubię z tego względu, że wiedzą co robią, bo to co robią, musi przynieść pieniądze. Ba – myślałem nawet, czy nie zakupić RHEL Desktop jako system domowy, ale po długich przemyśleniach i badaniu opinii doświadczonych userów Red Hata, to raczej nie byłby najlepszy pomysł :-) Co prawda Fedory używam już latami i zawsze po zmianach do niej wracam ostatecznie, ale ideałem nie jest (i nie będzie choćby przez szybki cykl wydawniczy) – niemniej Fedora Workstation przedstawia się bardzo ciekawie :-)

  • icywind

   Oczywiście to prywatna firma i jak każda firma musi przede wszystkim przynieść zysk. Jednak robią to w dość etyczny sposób i z korzyścią nie tylko dla siebie, co mi się bardzo podoba. Jeśli potrzebowałbym systemu mającego działać parę lat na jednym komputerze rozważyłbym zakup systemu Red Hata ale na obecną chwilę bym się na nim zanudził, Fedora jest wystarczająco stabilna, żeby na niej pracować i odpowiada mi najbardziej ze wszystkich systemów których używałem (a trochę się przewinęło). Przy tym nie muszę się męczyć z antycznymi pakietami.
   BTW ahhh.. to stąd “Jusko” :P

 • batarel

  Ja na to stanowisko widzę tylko jedną godną osobę. Tylko eXt73 spełnia wszystkie warunki.

  • Ehh

   Pare kilku linijkowych patchy + kompilacja najnowszym gcc z extra turbo flagami
   +1
   +20% do “wydajnosci”
   +1000 pkt w “benchmarku”

 • Roman

  Na końcu się okaże, że to są sterowniki do wirtualizacji. Albo, że Lenart wymyślił nowe Opengl XD