Rekonq 2.0

Rekonq 2.0

przez -
5 960
Przeglądarka internetowa, internet

Ogłoszono wydanie Rekonq 2.0, nowoczesnej przeglądarki internetowej, wykorzystującej silnik WebKit do renderowania stron internetowych. Całość jest oparta na bibliotekach Qt i znajduje się jako domyślna przeglądarka dla środowiska KDE SC. Projekt posiada wsparcie firmy Blue Systems, która zatrudnia dewelopera Andrea Diamantini. Pojawił się nowy tryb webapp (rekonq –webapp URL), który odpowiada za rozmieszczenie każdej zakładki w interfejsie graficznym. Autorzy zmodyfikowali cały tryb graficzny, który jest teraz przystosowany do wygodnego przeglądania sieci.

Prócz tego znajdziemy sprawdzanie pisowni w każdym zdaniu, nowy tryb incognito (rekonq –incognito URL), przypinane zakładki, udoskonaloną stroną błędów oraz uproszczone strony rekonq.

Podobne artykuły

5 Komentarze

    • Fakt, ma wiele zalet. Świetna integracja z KDE, dobrze pomyślany interfejs, lekka, dużo fajnych i potrzebnych opcji. Choć nie jest pozbawiona wad, np. na rapidshare wyskakuje zła nazwa pliku podczas pobierania. Co ciekawe w Qupzilli ten problem nie występuje.

  1. Sprawdzałem tę przeglądarkę jakieś pół roku temu i nie nadawała się do użytku. Bugi w wyświetlaniu HTML, CSS i nawet JavaScript nie działał poprawnie. Coś się zmieniło?

Odpowiedz