Aktualizacje programów biurowych nie są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, jednak w przypadku gier każdemu zależy na otrzymaniu najnowszej wersji zawierającej nowe postacie, mapy i inne udogodnienia. Paczki z grami w oficjalnych standardowych repozytoriach nie są niestety aktualizowane z każdym buildem. Dlatego przedstawiam Wam wszystkie sprawdzone repozytoria gdzie znajdziecie najnowsze wersje Waszych ulubionych gier i emulatorów.

Playdeb

Playdeb to odłam repozytorium Getdeb.net, utrzymywanego od 2008 roku aż do dziś. Znajdziecie tutaj aż 138 darmowych gier i emulatorów aktualizowanych na bieżąco. Wśród nich między innymi: bsnes (emulator snes), Stunt Rally, Nikki and Robots, Minetest, Enemy Territory, Urban Terror. Wszystkie tytuły są podzielone według gatunku a po dodaniu repozytorium do systemu możecie instalować gry bezpośrednio z poziomu przeglądarki www klikając na przycisk Install this now lub w Centrum Oprogramowania Ubuntu.

Instalacja repozytorium
[bash]wget http://archive.getdeb.net/install_deb/playdeb_0.3-1~getdeb1_all.deb
sudo dpkg -i playdeb_0.3-1~getdeb1_all.deb
sudo apt-get update[/bash]

FLARE

Repozytorium utworzyliśmy dosyć niedawno, znajdziecie tam najnowsze wersje Flare – silnika i zarazem gry RPG w stylu Diablo. Aktualizacje są przeprowadzane co 7 dni.

Instalacja repozytorium i gry
[bash]sudo add-apt-repository ppa:mentoss47/flare
sudo apt-get update
sudo apt-get install flare[/bash]

UbuntuGames

Jest to prywatne repozytorium portugalskiego serwisu poświęconego graczom linuksowym. Znajdziecie w nim między innymi Zero Ballistic, Wakfu Online, Savage XR, Runescape Online, Heroes of Newerth i wiele emulatorów mało popularnych konsol jak np. Osmose (SEGA).

Instalacja repozytorium
[bash]sudo su –
echo ‚deb http://archive.ubuntugames.org ubuntugames main’ >> /etc/apt/sources.list && echo ‚deb-src http://archive.ubuntugames.org ubuntugames main’ >> /etc/apt/sources.list && wget -q -O – http://archive.ubuntugames.org/ubuntu-games.key | apt-key add – && apt-get update -y[/bash]

Pokerth

Repozytorium grupy Debian/Ubuntu Gamers. Dla najnowszego wydania Ubuntu 12.04 jest dostępna na razie tylko gra Pokerth.

Instalacja repozytorium
[bash]sudo add-apt-repository ppa:pkg-games/ppa
sudo apt-get update[/bash]

0 A.D.

Oficjalne repozytorium twórców strategii 0 A.D.

Instalacja repozytorium
[bash]sudo add-apt-repository ppa:wfg/0ad.dev
sudo apt-get update[/bash]

Desurium

Desurium to otwarto-źródłowy klient Desury. W przeciwieństwie do niej jest stale aktualizowany, dzięki czemu działa szybciej, sprawniej i zawiera nowe funkcje (dodawanie skrótu z gry na pulpit, instalacja gier z dysku, obsługa skórek, nowy silnik CEF).

Repozytorium aktualizuje co tydzień makson96.

Instalacja repozytorium i programu
[bash]sudo add-apt-repository ppa:makson96/desurium
sudo apt-get update
sudo apt-get install desurium[/bash]

Listę rekomendowanych repozytoriów dla Ubuntu 12.04 znajdziecie tutaj.

13 Komentarze

  1. szkoda, hm… jak możesz albo wiesz gdzie szukac opisu instalacji Urban Terror 4.2 na ubuntu -wstaw jakies linki . Może to smieszne ale to jest moj drugi dzien z ubuntu ;)

Odpowiedz