ROG RealBench – benchmarki Asusa oparte na wolnym oprogramowaniu

ROG RealBench – benchmarki Asusa oparte na wolnym oprogramowaniu

  przez -
  1 510
  Benchmark sprzętu
  Asus wydał benchmark do testowania wydajności komputera – ROG RealBench. Ciekawostką jest fakt, iż wszystkie znajdujące się w nim aplikacje są na wolnych licencjach. W środku znajdują się trzy testy: GIMP Image Editing, Handbrake h.264 video compression, Multitasking (Light) oraz test obciążenia maszyny: Stress Test. Każdy z tych benchmarków trwa określoną ilość czasu, a na zakończenie wyświetlany jest ogólny wynik dla danego komputera.

  ROG RealBench - wygląd

  GIMP Image Editing jest oparty na programie GIMP ze specjalnymi skryptami w języku Python, które zajmują się obróbką zdjęcia. Test skupia się na pojedynczym wątku w procesorze oraz wydajności pamięci. Wspierane są rozszerzenia procesora do SSE4.2.

  Handbrake h.264 video compression to kompresja wideo z użyciem odtwarzacza multimedialnego VLC. Test skupia się na wielowątkowych procesorach i wydajności podsystemu pamięci cache.

  Multitasking (Light) to kompresja pliku z użyciem programu 7-zip, gdzie w tle odtwarzany jest film wideo. Używane są wszystkie dostępne zasoby komputera.

  Stress Test natomiast renderuje scenę w programie Blender, przy użyciu silnika Blender Cycles. Renderowana jest w pełni realistyczna skomplikowana sceneria.

  Podobne artykuły