Rozwój Auroksa zawieszony

Rozwój Auroksa zawieszony

przez -
0 397
System operacyjny, systemy operacyjne

Polegliśmy” – tak brzmi ostatni wpis na blogu zespołu stojącego za Auroksem, polską dystrybucją Linuksa. “Już nikt z Aurox Core Team nie pracuje“. Ludzie zaangażowani w rozwój Auroksa nie składają jednak broni. Jak sami twierdzą: “projekt nie został zawieszony, a wstrzymany.”. Być może deweloperzy planują coś, o czym dowiemy się pewnie za parę tygodni.

Uprzejmie informujemy, że z dniem 31.10.2006 firma AUROX zawiesiła projekt Aurox” – można wyczytać na oficjalnej witrynie dystrybucji. Co ciekawe, tytuł notki brzmi “Informacja o zmianie siedziby“. Komunikat znajdujący się na blogu autorów niesie więcej emocji: “Dnia 31 października 2006 o godzinie 14:31 Gallowie podpalili Rzym“.

Nie są znane dokładne powody zaniechania rozwijania dystrybucji, nie wiadomo też jakie są plany przywrócenia Auroksowi życia. Sytuacja ma się wyklarować w ciągi kilku najbliższych dni.

Projekt Aurox wystartował w listopadzie 2002 roku. Opierał się na dystrybucji Red Hat i Fedora Core. Korzystał z pakietów RPM oraz menadżera pakietów apt. Ostatnia wersja Auroksa, sygnowana numerem 12.0, ujrzała światło dzienne we wrześniu bieżącego roku.