Salix OS 13.37 MATE

Salix OS 13.37 MATE

  przez -
  5 329
  Salix OS
  George Vlahavas ogłosił wydanie dystrybucji Salix OS 13.37 “MATE”, która opiera się o system Slackware 13.37. Domyślnym środowiskiem graficznym jest MATE 1.2, które posiada standardowy zestaw aplikacji. System jest dostępny na architekturę 32 i 64 bitową. Znajdziemy w nim LibreOffice, Claws-mail, Pidgin, GIMP i inne.

  Podobne artykuły

  Salix OS

  przez -
  0 428
  Salix OS

  przez -
  0 486
  • adam

   Przydało by się MATEbuntu .

   • BigBen

    Poczekaj na MINT 13. Distro bazuję na ubuntu, ale wprowadza też trochę własnych rozwiązań (jeśli dobrze pamiętam MATE to właśnie pomysł deweloperów MINTa). Najnowsza wersja tej dystrybucji ma zawierać MATE 1.2. Dodatkowo w distro jest Gnome Shell z paroma dodatkami.

   • Hater

    Wybierz minta. Zresztą i tak przejdą na debiana jako podstawę.

   • MATE to specyficzne środowisko. Niby to GNOME 2.32 ale już ze zmienionymi nazwami pakietów, co wprowadziło pewną komplikację. Jak dla mnie większą szansę ma projekt Cinnamon, który bazuje na GNOME 3, ponieważ większość deweloperów przeszła już na GTK+3.
    Poza tym sporo ciekawych styli z GNOME 3 łatwo przerobić pod Cinnamona.

   • HaveFun

    Mint jest dobrym rozwiązaniem na desktop, w szczególności dla początkujących… niestety osobiście wole Slackware, ewentualnie wolałbym skonfigurować Debiana według własnych upodobań… a "zapożyczone" mate od Minta to tylko plus wolnego oprogramowania…. Kto przejdzie na Debiana jako podstawę ? Nie wiem co masz na myśli… Reasumując: nawet początkujący użytkownik Linuksa wybierze w końcu taką dystrybucję, która spełni jego oczekiwania i nie musi to być akurat Mint !