SANE 1.0.25 z obsługą 300 nowych skanerów i udoskonalonymi sterownikami

SANE 1.0.25 z obsługą 300 nowych skanerów i udoskonalonymi sterownikami

przez -
1 1125
Oprogramowanie

Ogłoszono wydanie SANE 1.0.25, nowej wersji API, które zapewnia ustandaryzowany dostęp do sprzętu skanującego. SANE, czyli Scanner Access Now Easy jest dostępnym publicznie standardem i posiada wiele interfejsów graficznych od obsługi, m.in. xscanimage, xcam, xsane. Wspiera głównie platformy Linuksowe oraz Uniksowe. Dodano obsługę 300 nowych skanerów i urządzeń wielofunkcyjnych, które ukazały się na rynku, w ciągu dwóch ostatnich lat. Udoskonalono obecne sterowniki (Canon, Fujitsu, Genesys, Kodak, i wiele więcej) oraz dodano wiele nowych: epsonds (seria Epson DS, PX i WF), pieusb (skanery PIE i Reflecta).

Narzędzie scanimage otrzymało wsparcie dla zapisywania do JPG i PNG (wcześniej można było zapisywać jedynie do PNM i TIFF). Usunięto także błędy w obsłudze USB3/XHCI pod Linuksem.

  • gosc

    Czy przypadkiem to API to nie jest uruchamianie backendu w postaci programu z linii poleceń?
    Jak z >1200dpi i z transparentami? Czy nadal tylko SCSI? Wsparcie wysokich rozdzielczości sensownych (CCFL) skanerów na USB było tragiczne, a materiały przezroczyste skanować się dało tylko w niektórych urządzeniach SCSI – o tanim sprzęcie “z przystawką” można było zapomnieć. Czy coś się w tej materii zmieniło?