Scribus 1.4

Scribus 1.4

  przez -
  5 451
  Narzędzia graficzne, grafika
  Po prawie 4 latach prac zespół Scribusa ogłosił wydanie stabilne wersji Scribus 1.4 – programu DTP do tworzenia publikacji łączących tekst i grafikę dla Linuksa i innych odmian Uniksa, włącznie z systemem Mac OS X i Windows. Scribus pozwala na wykorzystywanie czcionek TrueType, Type 1 i OpenType, definiowanie kolorów w standardach RGB i CMYK, wykorzystywać pliki graficzne w najpopularniejszych formatach SVG, EPS, PSD, TIFF, JPEG, PNG. Umożliwia także generowanie elektronicznych publikacji w formacie PDF (również formularzy).

  Od ostatniej wersji cały program został przeniesiony z użyciem biblioteki Qt 4, dzięki czemu teraz działa bez problemu na Mac OS X 10.5 i nowszych. Zespół nadal trzyma wersję pod Qt 3.Ulepszono kod frameworka aplikacji. Poprawiono obsługę tekstu i typografię, dodano nowe funkcjonalności dla obiektów wektorowych, wprowadzono ramki renderujące. Rozszerzono import plików graficznych, korzystanie z palety kolorów oraz tworzenie wypełnień.

  Podobne artykuły

  Narzędzia graficzne, grafika

  przez -
  5 443
  Narzędzia graficzne, grafika

  przez -
  1 397
  • s

   Nie całkiem został przepisany lecz przeniesiony, 95% kodu w takich przypadkach zostaje.

  • Alvaro

   A to nie można e OO pisać?

   • Pewne programy są do konkretnych zastosowań. Akurat w LibreOffice nie zrobisz sporej liczby, lub zajmie ci o wiele więcej czasu, aniżeli można to wykonać w Scribus.

    Poza tym program wspiera sporą liczbę formatów używanych w profesjonalnych programach graficznych.

  • energizer

   Ten program ma chyba nieco większe możliwości niż OO.

  • Pingback: Fedora 17 - Linux mint, centos, ubuntu - OSWorld.pl - mały świat wielkich systemów!()