SeaMonkey 2.2

SeaMonkey 2.2

przez -
0 252
SeaMonkey

SeaMonkey jest pakietem programów składającym się z przeglądarki internetowej, klienta poczty i grup dyskusyjnych, edytora stron HTML oraz klienta IRC. Najnowsza odsłona bazuje już na silniku Gecko 5 znanym, m.in. z Firefox 5 oraz Thunderbird 5.0. Pakiet dostępny jest na Windows, Mac OS X i Linux i wspiera 21 języków. Autorzy postarali się o wsparcie dla animacji CSS oraz usprawnionym Canvas. Zablokowano jednakże, ze względów bezpieczeństwa częściową obsługę WebGL, a mianowicie pobierania tekstur z innych witryn, aniżeli docelowa. Ulepszono zarządzanie pamięcią i wydajność sieciową.

Wbudowane rozszerzenia i wtyczki nie są już tylko opcjonalne w instalatorze Windows. Opcje archiwum mogą od teraz być zmieniane z panelu Kopie i Foldery w ustawieniach konta. Poprawiono wsparcie standardów HTML5, XHR, MathML, SMIL, i canvas. Ulepszono sprawdzanie pisowni dla lokalnych tłumaczeń. Poprawiono czas otwierania się zakładek w tle, dzięki czemu zyskano na wydajności.

Autorzy zalecają przed aktualizacją całego pakietu wykonać kopię zapasową całej poczty na dysku oraz wyłączyć konta korzystające z IMAP, ponieważ mogą wystąpić utraty danych podczas przesiadki ze starszej wersji.

Po więcej zmian warto spojrzeć do sekcji “Co nowego“.