Serwery Dell PowerEdge 11G i 12G certyfikowane przez Canonical

Serwery Dell PowerEdge 11G i 12G certyfikowane przez Canonical

przez -
12 10117
Dell

Canonical ogłosiło rozszerzenie współpracy z firmą Dell, w postaci certyfikowania serwerów PowerEdge 11G i PowerEdge 12G. Domyślnie wspieranym systemem ma być Ubuntu Server 12.04 LTS, który pojawi się w specyfikacji maszyny. Dodatkowo klienci, którzy zakupią serwer bezpośrednio w Dell ze wsparciem Canonical Ubuntu Advantage, otrzymają w niej bezpośrednią obsługę techniczną. Dell i Canonical będą także współpracowały w kwestii naprawiania błędów, które będą dotyczyć zarówno systemu, jaki sprzętu.

Do tej pory udało się udoskonalić wsparcie dla PCIe SSD i sterowników 4K bytes-per-sector Advanced Format. Uruchamianie z EFI i wsparcie dla Dell PERC (PowerEdge RAID Controllers) otrzymały sporo poprawek i udoskonaleń. Zarządzanie Ubuntu Server na maszynach PowerEdge wspiera Dell DRAC, IPMI i Dell Lifecycle Controller.

12 Komentarze

  • Skoro certyfikują, to jest popyt na to :) Poza tym Ubuntu Server to praktycznie Debian, tylko z większą ilością pakietów i lepszą obsługą sprzętu.

  • "lepszą obsługą sprzętu"?
   To sobie sami sterowniki piszą? Czy może mają zaczarowany ołówek i sobie je rysują?

  • Przecież jest wyraźnie napisane w tekście od drugiego akapitu :) Poza tym Debian lubuje się w pełnej wolności i nie zawsze po instalacji wszystko chce działać.

  • Poprzedni Twój komentarz sugerował coś innego.
   Już pomijam liczbę wspieranych architektur bo tu nie ma czego porównywać ;)

   "Poza tym Debian lubuje się w pełnej wolności i nie zawsze po instalacji wszystko chce działać."
   Akurat w przypadku serwerów nie ma to znaczenia.
   A w Ubuntu wszystko zawsze działa?
   Śmieszne porównania biorąc pod uwagę różnorodność możliwych konfiguracji sprzętowych.

  • To ma znaczenie.
   Dlatego kiedyś admini lubili Suse, ze względu unikatowe narzędzia do obsługi serwerów i popierdułek typu wyświetlacze i przyciski na obudowach.

  • "Kto o zdrowych zmysłach instaluje ubuntu na serwerze? "
   A jednak. O ile wiem, to Amazon nowe maszyny stawia na Ubuntu. Ubuntu Server powoli staje się konkurentem RedHata.

  • *BSD, Gentoo, Debian. i adminy w temacie nie maja innego wyboru jak tylko się zgodzić. dostałem unbana, więc napiszę to co wcześniej "Poza tym Ubuntu Server to praktycznie Debian, tylko z większą ilością pakietów i lepszą obsługą sprzętu." wszystkie te ały co to lajknęły – ludzie jaka lepsza obsługa sprzętu? łahahhaha i co Ubuntu lepiej obsługuje Xeony? LAMPa łatwiej instalujesz? prawda jest taka, że nikt przy zdrowych zmysłach nie instaluje Ubuntu na serwera. chyba, że chce mieć przesrane

  • CentOS wybierany jest z powodu wsparcia producentów sprzętu i oprogramowania dla RedHata, a przy okazji CentOS. Coraz więcej firm będzie wybierać Ubuntu Server bo dla wielu liczy się wsparcie techniczne.

Odpowiedz