Shumway dodany do kodu rozwojowej wersji Firefoksa

Shumway dodany do kodu rozwojowej wersji Firefoksa

przez -
13 1019
Mozilla Firefox 23

Henrik Gemal, deweloper Mozilla Foundation poinformował, że projekt Shumway trafił do głównej gałęzi rozwojowej Firefoksa. Shumway jest próbą stworzenia wolnej implementacji środowiska uruchomieniowego SWF. Dzięki temu możliwe będzie uruchamianie plików Flash na platformach sprzętowych niewspieranych przez firmę Adobe. Warto zaznaczyć, że Shumway nie jest natywną implementacją technologii Flash, jak jest to w przypadku projektów Gnash i Lightspark.

13 Komentarze

  1. "Henrik Gemal, deweloper Mozilla Foundation [PRZECINEK] poinformował, że projekt Shumway trafił do głównej gałęzi rozwojowej Firefoksa. Shumway jest próbą stworzenia wolnej implementacji środowiska uruchomieniowego SWF. Dzięki temu możliwe będzie uruchamianie plików Flash na platformach sprzętowych [BEZ PRZECINKA] niewspieranych przez firmę Adobe. Warto zaznaczyć, że Shumway nie jest natywną implementacją technologii Flash, jak jest to w przypadku projektów Gnash i Lightspark."

    Proszę nie szerzyć dys-* bo jeszcze ktoś pomyśli, że to nie z lenistwa i się zarazi.

  2. Kibicuje temu projektowi. Używałem ostatnio LightSpark na Debianie 7.1 i YouTube działało do czasu aż Google znowu nie pozmieniało odtwarzacza. Od tamtej pory YouTube na LightSparku leży i kwiczy. Jeśli chodzi o Gnasha, którego używam obecnie to YouTube działa jako tako tzn. radzi sobie z samym odtwarzaniem nawet na full screenie, ale niestety nie obsługuje rozdzielczości powyżej 480p. Obie wtyczki radzą sobie także z drobnymi elementami flash na innych stronach, Gnash chyba trochę lepiej, ale obsługa innych flashowych playerów na innych stronach leży kompletnie.

  3. To dobry jest projekt, niech mu się uda!
    Z drugiej strony mam jednak nadzieję, że będą również powstawały przeglądarki wolne od wszystkich tych zintegrowanych pluginów, typu Shumway, WebRTC, dekoderów audio/video i obsługi kamerki. Które będą szybko działały (i kompilowały się, bo jam Gentoo), nawet na starszych kompach.
    Pożyjemy, zobaczymy!

  4. A jak z użyciem pamięci przez tą technologię? Poziom abstrakcji symulujący inny poziom na jeszcze innym i to w języku wysokiego poziomu korzystającego z pierdyliarda bibliotek może nieco zamulić.

Odpowiedz