Shumway dodany do kodu rozwojowej wersji Firefoksa

Shumway dodany do kodu rozwojowej wersji Firefoksa

  przez -
  13 438
  Mozilla Firefox 23
  Henrik Gemal, deweloper Mozilla Foundation poinformował, że projekt Shumway trafił do głównej gałęzi rozwojowej Firefoksa. Shumway jest próbą stworzenia wolnej implementacji środowiska uruchomieniowego SWF. Dzięki temu możliwe będzie uruchamianie plików Flash na platformach sprzętowych niewspieranych przez firmę Adobe. Warto zaznaczyć, że Shumway nie jest natywną implementacją technologii Flash, jak jest to w przypadku projektów Gnash i Lightspark.

  • o_O

   "Henrik Gemal, deweloper Mozilla Foundation [PRZECINEK] poinformował, że projekt Shumway trafił do głównej gałęzi rozwojowej Firefoksa. Shumway jest próbą stworzenia wolnej implementacji środowiska uruchomieniowego SWF. Dzięki temu możliwe będzie uruchamianie plików Flash na platformach sprzętowych [BEZ PRZECINKA] niewspieranych przez firmę Adobe. Warto zaznaczyć, że Shumway nie jest natywną implementacją technologii Flash, jak jest to w przypadku projektów Gnash i Lightspark."

   Proszę nie szerzyć dys-* bo jeszcze ktoś pomyśli, że to nie z lenistwa i się zarazi.

   • blind

    Znalazłeś błąd w newsie? Kliknij i zgłoś go używając formularza!

   • o_O

    To nie jest błąd w newsie, tylko notoryczne olewanie gramatyki przez autora, czym wyraża swój brak szacunku dla czytelników.

   • herr

    Wzwód gramatyczny?

   • o_O

    Jak niską formą życia trzeba być, by dawać plusy za takie szczeniackie odzywki? Gdzie ten świat zmierza… :(

  • blind

   Kibicuje temu projektowi. Używałem ostatnio LightSpark na Debianie 7.1 i YouTube działało do czasu aż Google znowu nie pozmieniało odtwarzacza. Od tamtej pory YouTube na LightSparku leży i kwiczy. Jeśli chodzi o Gnasha, którego używam obecnie to YouTube działa jako tako tzn. radzi sobie z samym odtwarzaniem nawet na full screenie, ale niestety nie obsługuje rozdzielczości powyżej 480p. Obie wtyczki radzą sobie także z drobnymi elementami flash na innych stronach, Gnash chyba trochę lepiej, ale obsługa innych flashowych playerów na innych stronach leży kompletnie.

  • Roomcays

   To dobry jest projekt, niech mu się uda!
   Z drugiej strony mam jednak nadzieję, że będą również powstawały przeglądarki wolne od wszystkich tych zintegrowanych pluginów, typu Shumway, WebRTC, dekoderów audio/video i obsługi kamerki. Które będą szybko działały (i kompilowały się, bo jam Gentoo), nawet na starszych kompach.
   Pożyjemy, zobaczymy!

  • iamthesun
   • buba

    zasmucę Cie ale aktualnie działa strasznie słabo ale może z czasem coś z tego będzie

  • tomangelo

   Tak z innej strony, to jak ktoś chce oglądać filmy z YT, ale nie ma Flasha (jakieś błędy, albo po prostu brak możliwości instalacji), to można skorzystać z http://www.proxfree.com/youtube-proxy.php i przestawić na oglądanie w HTML5.

  • gość

   A jak z użyciem pamięci przez tą technologię? Poziom abstrakcji symulujący inny poziom na jeszcze innym i to w języku wysokiego poziomu korzystającego z pierdyliarda bibliotek może nieco zamulić.