siduction 11.1 RC

siduction 11.1 RC

przez -
5 1319
System operacyjny, systemy operacyjne

Ferdinand Thommes ogłosił wydanie siduction 11.1 RC, dystrybucji Linuksa opartej o niestabilne repozytoria systemu Debian Sid z dnia 2011-12-21, oraz ostatnio odnogi aptosid. System jest wydawany w trzech oddzielnych obrazach CD/DVD na architekturę i386 i x86_64 z pulpitami KDE SC 4.7.2, LXDE i Xfce. Jest to wydanie typowo społecznościowe, co sugeruje logo. Prócz tego znajdziemy jądro Linux 3.1-5, X.Org Server 1.11.2.902-1.

siduction

siduction

siduction

5 Komentarze

    • ja za to przetestowałem wersje z kde na pokładzie i to co się rzuciło w oczy to brak graficznego menadżera pakietów, deadbeef a przecież mógł by być clementine ogólnie osobiście powiem że wersja z kde ma źle dobrane aplikacje po tym co zobaczyłem myślę że wersja z xfce i lxde są lepsze.

    • DeadBeeF me się spodobał, jako aplikacja do muzyki. Szukałem właśnie czegoś lekkiego, z equalizerem, wtyczkami, a także możliwością ustawienia kart. Do tego są jeszcze globalne skróty klawiaturowe :D

      Całość natomiast słabo się prezentuje. Brak menedżera do instalacji programów to duży minus.

  1. Zawsze każda dystrybucja która ma w nazwie stable jak nowe Ubuntu, Fedora lub Arch sa bardziej stabilne niż ta która ma w nazwie niestabilne. Po prostu tego niedopracowywują tak jak w tych wyjsciowych dystrybucjach na Desktop. Stabilny to jest Debian stable 6.0.3 ale nie wersja niestabilna.

Odpowiedz