siduction 11.1 RC

siduction 11.1 RC

  przez -
  5 523
  System operacyjny, systemy operacyjne
  Ferdinand Thommes ogłosił wydanie siduction 11.1 RC, dystrybucji Linuksa opartej o niestabilne repozytoria systemu Debian Sid z dnia 2011-12-21, oraz ostatnio odnogi aptosid. System jest wydawany w trzech oddzielnych obrazach CD/DVD na architekturę i386 i x86_64 z pulpitami KDE SC 4.7.2, LXDE i Xfce. Jest to wydanie typowo społecznościowe, co sugeruje logo. Prócz tego znajdziemy jądro Linux 3.1-5, X.Org Server 1.11.2.902-1.

  siduction

  siduction

  siduction

  Podobne artykuły

  System operacyjny, systemy operacyjne

  przez -
  0 386
  System operacyjny, systemy operacyjne

  przez -
  1 337
  System operacyjny, systemy operacyjne

  przez -
  0 446
  • buba

   jest ktoś kto z tego korzystał ? bo widzę kde 4.7 a w debianie nadal siedzi 4.6.5

   • Odpaliłem na start z Xfce i testuję. Jutro napiszę w komentarzach lub rozwinę bardziej newsa w razie czego.

   • buba

    ja za to przetestowałem wersje z kde na pokładzie i to co się rzuciło w oczy to brak graficznego menadżera pakietów, deadbeef a przecież mógł by być clementine ogólnie osobiście powiem że wersja z kde ma źle dobrane aplikacje po tym co zobaczyłem myślę że wersja z xfce i lxde są lepsze.

   • DeadBeeF me się spodobał, jako aplikacja do muzyki. Szukałem właśnie czegoś lekkiego, z equalizerem, wtyczkami, a także możliwością ustawienia kart. Do tego są jeszcze globalne skróty klawiaturowe :D

    Całość natomiast słabo się prezentuje. Brak menedżera do instalacji programów to duży minus.

  • userus

   Zawsze każda dystrybucja która ma w nazwie stable jak nowe Ubuntu, Fedora lub Arch sa bardziej stabilne niż ta która ma w nazwie niestabilne. Po prostu tego niedopracowywują tak jak w tych wyjsciowych dystrybucjach na Desktop. Stabilny to jest Debian stable 6.0.3 ale nie wersja niestabilna.