Skype 2.2.0.25

Skype 2.2.0.25

przez -
30 1744
Skype

Wydano Skype 2.2 Beta dla Linuksa o nazwie kodowej Access Granted. Jedną z najważniejszych nowości jest udostępnienie funkcji Skype Access. Pozwala to na podłączenie się do ponad 500000 sieci WiFi na świecie przy wykorzystaniu konta płatności Skype Credit. Ulepszona została także obsługa i jakość audio oraz transmisji wideo. Pojawiła się długo oczekiwana opcja multirozmów. Od teraz możliwe jest odbieranie kolejnej rozmowy w trakcie trwania innego połączenia głosowego.

Dzięki temu możemy wstrzymać bieżącą rozmowę i przełączyć się do następnej. Dla systemu Ubuntu ulepszono współpracę z PulseAudio. Usprawniona została również integracja ze środowiskiem graficznym KDE (styl Oxygen). Pełna lista zmian znajduje się w oficjalnym ogłoszeniu.

30 Komentarze

 1. A ja już myślałem, że ten program to się nie roziwja i umarł na dobre. A tu taka miła niespodzianka.

  Ale do wersji z Windowsa to wiele brakuje :/

 2. Jeśli masz biblioteki 32-bitowe to nie jest natywna wersja 64-bitowa… Firma Skype już została za to obsmarowana na oficjalnym blogu wersji linuksowej: klik.

  Nie zmienia to faktu, że wkońcu mamy ruch w kierunku nowej stabilnej wersji Skype dla Linuksa :)

 3. Mi tam te 32 bity nie przeszkadzają:

  <code>/usr/bin/skype: ELF 32-bit LSB executable, Intel 80386, version 1 (SYSV), dynamically linked (uses shared libs), for GNU/Linux 2.6.8, stripped</code>

  Zresztą do szczęścia brakowało mi tylko przełączania się na inną rozmowę. Na wersję stabilną mogę poczekać kolejne lata ;-)

 4. Jeżeli tak rozwijane ma być komercyjne oprogramowanie, gdzie open source jest tylko API, to ja dziękuję za taki komunikator. A co chwila ktoś psioczy na społeczność, że za wolny rozwój, a tu patrzcie taka wielka firma i sobie w kulki leci :P

 5. Po prostu wielka firma wydaje kasę tam gdzie są klienci. Linux to nisza na Desktopach. Sam masz windowsa więc nie udawaj człowieka open source.

 6. Ja też mam Windowsa i co w związku z tym? Lubię sobie w coś zagrać czasem dla rozluźnienia, a nie będę się targał z WINE, skoro mam darmowego Windowsa.

 7. @Greg

  A czy bycie Open Source od razu neguje użytkowanie oprogramowania komercyjnego? Sam pewnie używasz czcionek wyprodukowanych przez Apple, czy MS, więc też można powiedzieć, że udajesz człowieka open source :P

 8. Dla mnie bubel.Nie wykrywa mi kamerki na Ubuntu.Starsza wersja bez problemu.Po wklepaniu LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l2convert.so Skype w konsoli,kamerka jest wykrywana i działa,jednak po wklejeniu polecenia do aktywatora Skype w ogóle się nie uruchamia:(

 9. @Singel

  A jaką masz kamerkę? Bo ja ostatnio testuję kamerki i powiem szczerze, że póki co tylko jedna Logitech działa wyśmienicie pod Ubuntu :)

  Muszę przetestować nową wersję Skype, jak się sprawuje :)

 10. Zawiera on praktycznie to samo co napisałeś a dokładnie:

  #!/bin/bash

  LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l2convert.so

  To zapisujesz jako np. skype.sh (oczywiście nadajesz mu prawa do wykonywania) i do niego aktywator :)

 11. Słuchajcie, widzę że dość dobrze się znacie co do tego wszystkiego więc może któryś będzie wiedział co JA mogę zrobić. Mam ubuntu 10.4. Po ostatnich aktualizacjach skypa przeszłam na wersję 2.2.0.25 i niestety kamerka mi nie działa :/ Gdy sprawdzałam kam na obsłudze kamer cheese to kamerka działa ale jak jestem na skypie to mi nie działa, także ja widzę osobę z którą rozmawiam ale ona nie widzi mnie,nawet w opcjach skype nie moge zrobic testu kam :/ I co teraz?

 12. @ karola u mnie jest to samo.Próbowałem użyć skryptu kolegi,ale bez efektu.Jeżeli chcesz używać Skypa z działająca kamerką,to odpalaj go z konsoli poleceniem : LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l2convert.so skype ,lub odinstaluj tę wersję Skypa,a zainstaluj starszą,blokując w synapticu starszą wersję,aby nie chciał aktualizować.

 13. Słuchajcie usunelam ta wersje i zainstalowalam sobie skype-ubuntu-intrepid_2.1.0.47-1_amd64.deb i ogolnie to pc mi wykrywa kamerke ale nie widac mnie, mam cale tlo zielone i mi mryga :/ Slyszalam ze przez terminal musze sobie teraz wszystko poustawiac ale co i jak? :(

 14. @Singel probowalam wejsc na skypa tak jak mi napisales ale niestety nic, po wpisaniu tego w konsoli wyskoczylo mi : karolina@karolina-desktop:~$ LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l2convert.so skype

  ERROR: ld.so: object '/usr/lib/libv4l/v4l2convert.so' from LD_PRELOAD cannot be preloaded: ignored.

  :(:(:( Takze nie wiem co jeszcze moge zrobic a wkur….. mnie juz to :/

Odpowiedz