Smartfony Sony i LG z Firefox OS

Smartfony Sony i LG z Firefox OS

przez -
3 942
Mozilla Firefox

Pierwsze smartfony z mobilnym system operacyjnym od Mozilli na rynku mają pojawić się już w okolicach czerwca, będę to Alcatel One Touch Fire i ZTE Open. W Polsce będą one dostępne w ofercie sieci T-Mobile, a docelową grupą odbiorców mają stać się osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały ze smartfona i nie chcą wydać dużej kwoty na posiadanie urządzenia umożliwiającego mobilny dostęp do serwisów społecznościowych i innych dobrodziejstw oferowanych przez najnowsze telefony komórkowe.

Natomiast model Sony z Firefox OS, LG, i być może Huawei mają pojawić się na rynku pod koniec tego roku lub na początku 2014 roku. Informacje takie przekazał prezes Mozilli – Gary Kovacs, podczas rozmowy z Agencją Informacyjną Newseria.

Ponadto do końca roku, firma z Mountain View chce pozyskać 10 milionów użytkowników swojego mobilnego systemu. Kovacs powiedział również, że w Kalifornii trwają prace nad wersją na inne mobilne urządzenia, tym samym możemy przypuszczać, że Firefox OS zagości również na tabletach.

Podobne artykuły

TP link M7200

przez -
1 378

przez -
0 629

3 Komentarze

Odpowiedz