Open Source

Andrew Wafaa ogłosił wydanie systemu Smeegol 1.0. Dystrybucja ta opiera się na openSUSE i rozwijana jest przez grupę openSUSE Goblin. Jest to połączenie systemu openSUSE z projektem MeeGo. Dzięki temu system został przystosowany na urządzeniach z małym ekranem takich jak netbooki.

Smeegol posiada przyjazny interfejs graficzny oraz wsparcie dla wielu serwisów społecznościowych takich jak Facebook, Twitter, MySpace, Flickr oraz Digg. Do przeglądania internetu służą nam dwie przeglądarki FireFox oraz Chromium.

W systemie znajdziemy również aplikację Banshee 1.8.0 oraz Evolution Express. Szczegółowe informacje dostępne są w oficjalnym ogłoszeniu.

 • Kleryk

  Dzięki za newsa! Świetny system! Może i ma kilka błędów ale jak na wersję 1.0 to jest super. Wgrałem na mojego EEE PC i działa idealnie. Chyba zostanę przy nim. Mam nadzieję, że niebawem wrzucą jakieś aktualizacje. Poelcam!

 • Greg

  Nie powiem, że nie, ale fajny systemik.

 • johnypj

  A mnie na samsungu n150 niestety nie chce wystartować, a bardzo chciałem, bo sam interfejs megoo jest bardzo wygodny, ale na przykład moblin jest bardzo ograniczony ze względy na kodeki na przykład.

 • Greg

  A EasyPeasy?