SolusOS Eveline 32-bit Edition

SolusOS Eveline 32-bit Edition

przez -
7 1124
System operacyjny, systemy operacyjne

Ikey Doherty ogłosił wydanie SolusOS Eveline 32-bit Edition, pierwszej wersji systemu opartego o stabilną wersję Debiana ze środowiskiem graficznym GNOME 2.30. Opiera się ona o jądro Linux 3.0 (z PAE, BFS i preempt). Dystrybucja potrafi sama instalować odpowiednie sterowniki własnościowe i kodeki multimedialne. Z oprogramowania znajdziemy Firefox 12.0, Thunderbird 12.0.1, LibreOffice 3.5.3.2, OpenShot 1.4.2, Nautilus Elementary, PlayOnLinux 4.0.18, VLC 2.0.1, FirstRunWizard 0.8.

7 Komentarze

  • aa tez se ulze.. aa co masz do jakosci linuxa? ubuntu dziala out of box czego nie można powiedzieć o windowsie i jest user friendly (czytaj: idioto odporne) jak iOS jak nie bardziej..

   Kiedy ludzie pojda po rozum do glowy?

  • To ja inaczej pójdę…

   W jakość idzie się od jakiegoś czasu (masz kilka czołowych dystrybucji wokół których kręci się największa część użytkowników linuksa), ale ponieważ ten system ma otwartą strukturę, to każdy może zrobić własne distro. Wiele dystrybucji opisywanych tutaj w newsach jest mega niszowa, ze względu na specjalistyczne zastosowanie albo nie wnoszą nic szczególnego.

   Jak ci zależy to też możesz zrobić własne distro, które będzie się różniło jedynie zestawem domyślnych aplikacji i puścić je w sieć.

  • no wlasnie nie rozumiem czemu "haterzy" na sile z zalety chca zrobic wade? Gdyby nie mozliwosc tworzenia wlasnych dystrybucji czy romow do urzadzen embeded.. nie byloby mozlisowci upgradowania androida 2.1 na "tablecie z biedronki" do 2.2 ktory juz obsluguje flasha i android market.. a tak mozesz sie zajac tym sam i miec wyfikane na producenta. Warto tutaj wspomniec tez np o cyanogen mode dzieki, ktoremu na wielu urzadzeniach goszcza najnowsze androidy z nowymi funkcjami, ktore oficjalnie nigdy by sie tam nie dostaly.

  • Nie wiem jak u innych ale na mojego samsunga i5500 chyba nie wyszła stabilna wersja cyanogen moda, która nie miałaby jakichś problemów.
   Windows działa out-of-the-box, vista i 7ki pobierają sterowniki do większości urządzeń z internetu zaraz po podłączeniu sprzętu.
   Ta dystrybucja wyróżnia się od większości (ale nie wszystkich) tym, że ma planistę procesów BFS, a nie jak w standardowym kernelu CFS (BFS podobno jest szybszy przy dużym narzucie procesów). Tutaj zgaduję, ale te niszowe dystrybucje tworzą raczej entuzjaści, "bo mogą" i "bo lubią", i nie warto sobie zawracać nimi gitary ;)

 1. Właśnie testuję SolusOS i jest ok.Nie ma przynajmniej problemów z dźwiękiem jakie miałem z innymi dystrybucjami.Pod Ubuntu było ok ale na Debianie męczyłem się 3 dni i nic.Szybkość zadowalająca zobaczmy jak sie rozwinie ta dystrybucja.

Odpowiedz