SparkyLinux 4.4 Special Editions: GameOver, Rescue i Multimedia

SparkyLinux 4.4 Special Editions: GameOver, Rescue i Multimedia

przez -
0 749
SparkyLinux

Paweł Pijanowski ogłosił wydanie SparkyLinux 4.4 Special Editions: GameOver, Rescue i Multimedia. Wydania te bazują na SparkyLinux 4.4 i są w pełni kompatybilne z Debianem z gałęzi testowej Debian Stretch (repozytoria z dnia 29 sierpnia 2016 roku). Dodano jądro Linux 4.6.4, natomiast jądro Linux 4.7 dostępne jest w repozytoriach: Debian niestabilny ‚Sid’, Liquorix oraz Sparky ‚unstable’. Pojawił się nowy domyślny motyw Numix-SX. Dodano skrót klawiszowy uruchamiający emulator terminala w edycji Rescue (Super+t). Zmieniono przeglądarkę Midori na NetSurf w edycji Rescue. Naprawiono pakiet sparky-firstrun. Dodano nowe narzędzia: krita, karbon i kdenlive w edycji Multimedia.

SparkyLinux 4.4 GameOver wyposażona jest w lekki pulpit LXDE, dużą liczbę pre-instalowanych gier oraz przydatnych narzędzi. Ta edycja jest skierowana do miłośników gier.

SparkyLinux 4.4 Rescue to system działający w trybie Live DVD/USB bez opcji instalacji na dysku twardym. W systemie Live dostępne są narzędzia służące do analizy i naprawy uszkodzonych plików, partycji i systemów operacyjnych.

SparkyLinux 4.4 Multimedia wyposażony jest w szeroki zestaw narzędzi służących do tworzenia i edycji grafiki, audio, wideo oraz stron HTML.

Brak komentarzy

Odpowiedz