Specyfikacja Wielodotykowego Protokołu X.Org gotowa

Specyfikacja Wielodotykowego Protokołu X.Org gotowa

przez -
6 905
X.Org

Peter Hutterer opublikował pierwszy publiczny szkic specyfikacji protokołu wielodotykowego. Sam autor jest jednym z programistów wejścia X.Org oraz stoi za projektem Multi-Pointer X, który zaczął pisać, kiedy był studentem w Australii. Owy protokół jest niskopoziomową specyfikacją, która ma zostać włączona do Rozszerzeń Wejścia X (X Input Extension) w celu dalszego wzbogacenia możliwości wielodotyku na Linuksie i innych systemach operacyjnych przy użyciu X. Org Server.

Specyfikacja wielodotykowego protokołu dodaje kompatybilną wstecz emulację punktową dla pojedynczej interakcji, wsparcie dynamicznej liczby symulowanych punktów dotyku, i udziela wsparcia dla urządzeń, które są jednocześnie wielodotykowe, jak i tradycyjne. Peter zamierza integrację nowej specyfikacji w X Input Extension w wersji 2.1.

Zainteresowani mogą przeczytać pełną wiadomość na listach dyskusyjnych xorg-devel. Dodania owej funkcji planuje się w X.Org Server 1.10. Natomiast X Server 1.10, który będzie ją zawierał wydany zostanie w pierwszym kwartale 2011 roku.

Podobne artykuły

6 Komentarze

  1. […] wsparcie multitouch z rozszerzeń X Input 2.2. Wcześniejszym projektem, który istniał był Multi-Pointer X (MPX) i został w sierpniu 2010 włączony, jako rozszerzenie protokołu X Input. Dzięki informacji na liście dyskusyjnej Keith Packard […]

  2. […] wsparcie multitouch z rozszerzeń X Input 2.2. Wcześniejszym projektem, który istniał był Multi-Pointer X (MPX) i został w sierpniu 2010 włączony, jako rozszerzenie protokołu X Input. Dzięki informacji na liście dyskusyjnej Keith Packard […]

Odpowiedz