Spolonizowany OpenOffice 4 już za… miesiąc?

Spolonizowany OpenOffice 4 już za… miesiąc?

przez -
7 684
OpenOffice

Grupa polonizująca rośnie w siłę! :-) Wczoraj ukończono tłumaczenie interfejsu OpenOfficea 4, a obecnie trwają ostatnie szlify i dyskusje czy polskie wydanie opublikować od razu, czy poczekać aż do pierwszego wydania poprawkowego.

W ostatnim wpisie Roba Weira możemy przeczytać, że:

Bringing additional language translations to AOO 4.0. There are quite a few languages that are “almost done”, but did not make it into this release. But rather than wait until 4.1 well release these languages, in batches, as they become available. Tentatively we
e aiming for mid-September for the first batch. If you want to help with a particular translation, wed love to hear from you. [źródło]

także zachowajcie czujność i wypatrujcie statku na horyzoncie. ;-) Nowe wydanie trafi do użytkowników dzięki Maciejowi Jaros aka nux. Wszelkie uwagi odnośnie tłumaczenia można zgłaszać na naszym forum.

 • Informacja cieszy, bo jakość i błędy LibreOffice dają się we znaki, co widać po komentarzach http://bit.ly/lHUYex i alternatywa jest po prostu niezbędna.
  Polonizacja interfejsu jeszcze pół biedy, ale co ze słownikiem?

 • R

  Minęło półtora miesiąca i nadal polskiego wydania OpenOffice nie ma.

 • Jest polskie wydanie AOO 4.0.1, tylko wersja ta nie została jeszcze publicznie wydana. Myślę, że wersja stabilna pojawi się już wkrótce.

 • R

  Nareszcie! Dzięki quest!

 • R

  Jeśli możesz lub wiesz, kto odpowiada za stronę, zmień proszę na http://www.openoffice.org/pl/product.download.html aktualną wersję z 3.4.1 na 4. Pozdrawiam.
  Obecnie wisi tam coś takiego:

  Wybierz platformę systemową, po czym pobierz pożądany plik instalacyjny.

  Najnowsza wersja OpenOffice to 3.4.1.

 • @R, nikt tego nie poprawi, bo nie ma opiekuna polskiej sekcji. W przeszłości robiłem to ja lub dwóch innych kolegów. Od kiedy przeszliśmy do LibreOffice, polska witryna AOO jest stale zaniedbana.