SRWare Iron 19

SRWare Iron 19

przez -
5 501
SRWare Iron

16 maja wydano Chrome 19, przeglądarkę internetową, bazującą na Chromium, z dodatkami od firmy Google. Zaledwie 2 dni temu wydano jej niemiecką odmianę cechującą się wysokim poziomem prywatności – SRWare Iron 19. Oprócz zmian, które w sposób naturalny odziedziczył po swoim pierwowzorze, oferuje autorski AdBlocker, funkcję zmiany User Agenta oraz 12 miniaturek-linków na stronie startowej (Chrome ma ich 8).

Oprócz tego należy wspomnieć o tym czego Iron nie ma w stosunku do Google Chrome. Iron nie posiada identyfikatora instalacji, sugestii, zastępczych stron błędów, mechanizmu raportowania błędów, RLZ-Tracking (wysyłania informacji skąd i kiedy ściągnięto przeglądarkę), mechanizmu aktualizacji czy URL-Tracker (mechanizmu śledzenia odwiedzanych adresów stron). Wszystkie te ulepszenia wiążą się z systematycznym przekazywaniem danych na serwery firmy Google.

 • "Wszystkie te ulepszenia wiążą się z systematycznym przekazywaniem danych na serwery firmy Google."

  Don't be evil.

  • quest

   Osobiście wolę Firefoksa z AdBlockiem Plus i Ghostery. NoScript nie jest wtedy tak bardzo potrzebny. No i TOR świetnie się integruje z Fx, więc zawsze można łatwo zaimportować dane.

  • Dziki za cynk o Ghostery.

  • TomJ

   Co robi Ghostery tak w skrócie?

  • quest

   https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/ghost

   Blokuje szpiegi reklamowe i szpiegi niereklamowe.