Sterownik AMD Catalyst 11.7 dla Linuksa

Sterownik AMD Catalyst 11.7 dla Linuksa

przez -
5 1161
AMD Catalyst

AMD wydało sterowniki Catalyst 11.7 dla systemów Linux. Nowa wersja przeznaczona jest dla kart graficznych Radeon oraz FirePro. Z ciekawszych zmian warto wspomnieć o dodaniu wsparcia dla jądra Linux 2.6.39 i Linux 3.0. W poprzednim wydaniu trzeba było dodać specjalną łatkę, aby sterownik zadziałał. Możliwe jest działanie pod Ubuntu 11.10, dzięki temu, że Canonical nie zmieniło zaktualizowało do X.Org Server 1.11.

Dodano wsparcie dla PowerXpress, które pozwala na przełączanie się pomiędzy GPU – AMD IGP i dedykowaną kartą graficzną. Niestety, ale opcja ta działa jedynie z własnościowymi sterownikami fglrx, w sterowniku open source Radeon KMS nie ma póki co liczyć na owe wsparcie.

Poprawiono również sporo błędów, m.in. CrossOver, lagi wyjściowe, problemy podczas używania transformacji RandR 1.3, systemowe poprawki PowerXpress oraz wskaźnik myszy na przełączanych ekranach.

5 Komentarze

  1. […] Firma AMD udostępniła najnowszą wersję AMD APP Software Development Kit (SDK). Jest to kompletna platforma programistyczna stworzona przez AMD, w celu szybkiego i łatwego tworzenia aplikacji wspomaganych przez technologię AMD APP. Współpracuje to z Technologią AMD APP, dzięki czemu SDK pozwala tworzyć aplikację przy użyciu wysokopoziomowego języka OpenCL (Open Computing Language). Współpracuje razem ze sterownikami Catalyst 11.7. […]

Odpowiedz