nVidia Linux Display Driver 280.13

nVidia Linux Display Driver 280.13

przez -
7 476
nVidia

Kilka dni temu NVIDIA zaktualizowała cztery swoje sterowniki dla kilku generacji kart graficznych. Na początku lipca pisaliśmy również o wersji beta sterownika 280.04. Aktualnie wydano stabilną wersję, która zmianami nie odbiega zbytnio od tego, o czym pisaliśmy, jednakże jest kilka interesujących nowości, w stosunku do serii 275.

Dodano obsługę kart graficznych: GeForce GTX 570M i GeForce GTX 580M. Naprawiono błąd GLX, który mógł powodować awarię serwera X w przypadku renderowania listy wyświetlania przy użyciu pośredniego renderowania GLX. Poprawiono błąd GLX, który mógł powodować zawieszanie się w aplikacjach korzystających z przechwyceń serwera X. Autorzy usunęli usterkę sterownika X, powodującą niepoprawne renderowanie deseni punktowych o wymiarach 16×8. Naprawiono błąd w GLX_EXT_texture_from_pixmap, który mógł powodować błędy przy teksturowaniu z wystarczająco małych map pikselowych oraz w szczególności nieprawidłowe wyświetlanie obszaru powiadomień powłoki GNOME. Dodano nieoficjalną obsługę protokołu GLX (np. dla pośredniego renderowania GLX) dla rozszerzenia OpenGL: GL_EXT_vertex_attrib_64bit oraz pojawiła się obsługa protokołu GLX dla rozszerzeń: GL_ARB_half_float_pixel i GL_EXT_packed_depth_stencil.

Podobne artykuły

GitG

przez -
0 258
Wine

przez -
1 386
 • W końcu sensowne wydanie : -)

 • Nvidia odwala kawał dobrej roboty. Cieszę się, że wiernie korzystam z ich sprzętu począwszy od GeForce 2 :-)

 • skoti

  Szkoda, że ani słowa, o najważniejszej zmianie – od serii 280 w normalnych sterownikach dla zwykłych użytkowników jest OpenCL 1.1.

  • Szkoda, że nie czytasz całego serwisu, ale pisaliśmy o tym dużo wcześniej: http://osworld.pl/?s=OpenCL+1.1

  • Na oficjalnej stronie brak wzmianki o tym :P

  • skoti

   @Kamil Porembiński: Nie widzę tam nawet wzmianki na ten temat – Intel miał OpenCL 1.1, AMD też, ale Nvidia do teraz miała dla zwykłych ludzi tylko OpenCL 1.0 (dla zarejestrowanych programistów były wcześniej (przed intelem i amd) 1.1, ale nie każdy ma do nich dostęp).

   @Michał Olber: Na stronie sterowników, rzadko piszą ważne rzeczy które są dodawane – tam jest tylko napisana obsługa nowych kart i bugfixy (dodawane rozszerzenia, czy aktualizacje API, są na stronach przeznaczonych dla programistów (chociaż też nie zawsze, bo o dodanym rozszerzeniu GL_EXT_import_sync_object nic nie napisali… nawet nie ma w sieci specyfikacji tego rozszerzenia)), na temat OpenCL 1.1 od 280.13 masz na http://developer.nvidia.com/opencl

 • Pingback: Bodhi Linux 1.2.0 - Linux mint, centos, ubuntu - OSWorld.pl - mały świat wielkich systemów!()