Sterowniki nVidia Linux Display Driver 256.25 w wersji beta

Sterowniki nVidia Linux Display Driver 256.25 w wersji beta

przez -
8 885
nVidia

nVidia wydała pierwszą wersję beta sterowników nVidia Linux Display Driver 256.25 dla Linuksa. Nowe sterowniki wnoszą kilka zmian w stosunku do poprzedniej generacji własnościowych sterowników Nvidia. Wspierane platformy dla tych sterowników to seria GeForce 6xxx i nowsze. Dodano wsparcie dla nowych rozszerzeń OpenGL w postaci protokołu GLX. Owe rozszerzenia to: GL_ARB_blend_func_extended, GL_ARB_draw_buffers_blend, GL_ARB_sample_shading, GL_ARB_timer_query, GL_EXT_draw_buffers2, GL_EXT_separate_shader_objects, GL_NV_explicit_multisample, GL_NV_transform_feedback.

Sterowniki nVidia Linux Display Driver 256.25 przynoszą zmiany dla VDPAU, Dekodowanie wideo i Prezentacja API dla Unix. VDPAU wspiera aktualnie podstawy Xinemara, uszkodzone klipy wideo, nowe API dla dzielenia przestrzeni pomiędzy VDPAU i CUDA i wiele innych poprawek błędów.

Inne zmiany zawierają: ulepszone raportowanie zmian temperatury w panelu sterowania nvidia, naprawiono problem współpracy z Compizem i serwerem VNC w postaci “screen scaping“, zmieniono nazwę pliku libGLcore.so.VERSION na libnvidia-glcore.so.VERSION, i kilka innych zmian.

Na koniec warto wspomnieć o rozpoczęciu przez firmę Nvidia wprowadzaniu ulepszeń do instalatora Linuksowego, które to mają przynieść porządny graficzny interfejs instalacyjny. Na razie uproszczono strukturę katalogów, usunięto prekompilowane interfejsy jądra z paczki Nvidia i instalatora, jak że były one bezużyteczne przez lata, oraz pliki paczek .tar.gz są od teraz kompresowane przy użyciu BZIP2 w celu zaoszczędzenia miejsca.