STOP ACTA – strony rządowe niedostępne

STOP ACTA – strony rządowe niedostępne

przez -
9 876
ACTA

Po wczorajszym opisie kontrowersyjnej ustawy ACTA, którą rząd Polski zamierza podpisać 26 stycznia, od godziny 19 nie działa strona polskiego sejmu, jak i kilka innych. Do ataku przyznała się znana wszystkim grupa Anonymous na swoim kanale Twitter. Spytana dyrektor biura prasowego Sejmu – Magdalena Krzymowska, twierdzi, że niewyświetlająca się strona jest wynikiem usterki technicznej, która do ok. godz. 21 ma zostać rozwiązana.

TANGO DOWN - sejm.gov.pl

Krzymowska – zapytana, czy strona padła ofiarą ataku – stwierdziła, że jest to mało prawdopodobne. W tej chwili nie potrafiła jednak podać przyczyny pojawienia się problemu.

Do niedziałających stron dołączyła strona Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz strona Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Czy jest to zbieg okoliczności, czy faktyczny atak na polskie strony rządowe?

 • Greg

  Bardzo dobrze! Rządowi Tuska powinno się oberwać!

 • TomJ

  Rzecznik prasowy = Etatowy Kłamca!

 • Artur
 • Edi

  No to teraz na pewno podpiszą ACTA i zrobią porządek z hakerami.

  • Mesjasz

   Mam nadzieję że to rozpęta taką wojnę że w końcu Polacy wyjdą na ulicę i zrobią to co już dawno powinniśmy zrobić. Zamieszki jak we Francji w Egipcie czy w Grecji. Stop tej demagogii i życia na granicy egzystencji!!!!

 • Paweł

  W tym momencie żałuję, że nie jestem wymiataczem, tylko takim sobie chłopkiem roztropkiem, dla którego zainstalowanie Archa czy PLD to maks możliwości ;) Chętnie bym się przyłączył. Moim zdaniem powinni w ogóle zablokowac biurwokrację w Polsce, wszystkie urzędy, agencje, ZUS, NFZ, Orlen, Lotos, PGNiG, ENEA, wszystkich tych, którzy nasz oszukują, wykorzystują poprzez monopol/oligopol. Marzenie.

 • SHAN

  NIE DAJMY SIE KONTROLOWAĆ W 100%. TO MY MAMY PRAWO DECYDOWAĆ A NIE BEZMUZGOWCY KTÓRYCH NAWET NIE WYBIERALIŚMY. KOLEJNE BEZWARTOŚCIOWE OSOBY JAK NASZA BYŁA MINISTER ZDROWIA BIORĄ SIĘ ZA NASZĄ PRZYSZŁOŚĆ. JAK NA RAZIE TO NIC NIE MAMY… ANI IRLANDII, ANI BUDAPESZTU, ANI AUTOSTRAD, ANI REFUNDACJI, ANI GODNEGO ŻYCIA… TYLKO PODWYŻKI CEN, PODWYŻKI VATU, ZANIŻONY STANDARD ŻYCIA I GDZIE NAM DO EUROPY JAK TAM ŚREDNIA TO 3.000 EURO A U NAS 2.000 ZŁ…. A PÓŹNIEJ MOŻECIE PORÓWNYWAĆ I DĄŻYĆ DO TEGO CO MA UNIA!!!!!

 • ANNN

  z Hakerami nigdy porządku nie zrobią, nie dadzą nam rady jest nas za dużo by mogli nam coś zrobić.Hakerzy i tak znajdą inny sposób na wrzucanie plików do sieci.ACTA rozpęta tylko bunt,sami tego chcieli sami tego będą mieli,zdziwią się jeszcze. http://darkwarez.pl/forum/info/3500025-stop-acta….

 • kde5

  Bardzo dobrze niech poblokują wszystko. To więcej ludzi z nudów będzie pobierać darmowy, legalny Linux by się nim pobawic przetestować. A potem kto wie może to będzie ich jedyny ulubiony system :)