Strona z rozszerzeniami GNOME Shell

Strona z rozszerzeniami GNOME Shell

przez -
3 1560
GNOME

Projekt GNOME ogłosił uruchomienie strony internetowej extensions.gnome.org, na której można znaleźć i zainstalować rozszerzenia dla GNOME Shell. Jest ona skierowana w stronę deweloperów, traktowanych jako osoby trzecie, oraz niewspieranych rozszerzeń. Jak mówi Jasper St. Pierre strona jest póki co w fazie alfa, pozwalając na instalację i uruchamianie dodatków dla GNOME 3.2. Wystarczy tylko pobrać specjalną wtyczkę dla swojej przeglądarki, która będzie wykrywała numer wersji środowiska.

Oczywiście przed dodaniem jakiegokolwiek dodatku na stronę, jest on dokładnie weryfikowany, ponieważ będzie zintegrowany z całym środowiskiem graficznym.

3 Komentarze

  1. Porzuciłem Gnome 3 za to ze upodabnia się do tabletów , lub nastawia się na ten typ urządzeń. A szkoda gdyż programiści Red Hat solidnie wykonywali swoje programy. Jednak teraz KDE 4.7 zacnie chodzi. Więc nie wróże różowej przyszłości Gnome 3. Jeszcze Unity przybiło swoją deseczkę i Linus przechodząc na XFCE do konkurencji. Ciesz fakt że dochodzi masa rozszerzeń. Jednak to nie zmienia faktu że na desktopie takie machanie myszką w lewy róg jest: jak by to określić "wkurwiające".

    • Jakbyś przejrzał te rozszerzenia to byś wiedział, że w paru klikach możesz zrobić tak byś nie musiał machać nigdzie swoim kursorem. Z tego co widzę można nawet całkowicie pozbyć się tego widoku po najechaniu myszką w róg i mieć zwykłe menu programów z listą otwartych okien na dole ekranu.

Odpowiedz