Super OS 11.04

Super OS 11.04

przez -
2 640
System operacyjny, systemy operacyjne

Wydano system Super OS 11.04. System ten opiera się o dystrybucję Ubuntu 11.04. Wyróżnia się od niej tym, że posiada od razu zainstalowane własnościowe sterowniki, kodeki multimedialne oraz dużą ilość aplikacji. Domyślnym menadżerem okien stał się Unity 3D. W systemie znajdziemy takie oprogramowanie jak: pakiet biurowy LibreOffice, który zastąpił OpenOffice.org.

Z przeglądarek internetowych mamy do wyboru takie jak: Firefox 4, Google Chrome 11 oraz Opera 11. Wszystkie przeglądarki wspierają format WebM. W systemie znajdziemy również Adobe Flash 10.3 oraz najnowsze wersje sterowników do kart ATI i NVIDIA. Pełna lista zmian znajduje się w oficjalnym ogłoszeniu.

  • Greg

    Powiedzcie mi po co ten system. Nie posiada on nic nadzywczajnego poza kilkoma sterownikami. Byle dzieciak umie to dodać po instalacji Ubuntu. Zatem po co robienie SuperOSa?

    • Konrad

      I tu się mylisz, może byle dzieciak potrafił by, jednak osoby starsze po 40-ce wolą mieć system gotowy do pracy. Wiem to z doświadczenia np. musiałem takiej osobie tłumaczyć dlaczego nie może odtwarzać filmików z youtuba, a gdy kliknęli aby zainstalować wtyczkę nic się nie działo. A dlaczego w windowsie tak a w linuksie tak.